Скільки медичних закладів було зруйновано та відновлено під час повномасштабної війни

Читать на русском

Росія з початку повномасштабної війни здійснила майже дві тисячі атак на українську медичну систему. Як зазначають у Всесвітній організації охорони здоров'я, це найвищий показник, який коли-небудь був зареєстрований у гуманітарних надзвичайних ситуаціях у світі. Починаючи з грудня 2023 року, атаки відбуваються практично щодня. Почастішали також випадки завдання подвійних ударів, через що цього року зросла кількість жертв серед працівників сфери охорони здоров'я. «Слово і діло» пропонує на інфографіці подивитися, скільки медичних закладів було зруйновано та відновлено під час війни.

Російські війська практично щодня атакують медичну систему України. На інфографіці – скільки медичних закладів було зруйновано та відновлено.
Відновлення зруйнованих медустановСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Станом на жовтень російські війська ракетами, дронами та іншим озброєнням повністю зруйнували 226 медичних установ. Вони не підлягають відновленню.

У жовтні 2022 року таких установ було 144, за рік росіяни зруйнували ще 46, за останній рік – 36.

Пошкоджено під час повномасштабної війни 1 тисячу 685 об'єктів. У жовтні 2022-го їх було 920, до жовтня 2023 року було пошкоджено ще 529 установ, до жовтня цього року – ще 236.

Найбільше руйнувань у Київській, Чернігівській, Харківській, Донецькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій області. Оцінити ступінь руйнування лікарень на окупованих територіях зараз неможливо.

За час великої війни на підконтрольній Україні території повністю відновили 551 медичний заклад. До жовтня 2022-го відновили 85 установ, до жовтня 2023-го – ще 325, до жовтня поточного року – ще 141.

Частково відновлено у жовтні 2022 року було 209 об'єктів, за рік відремонтували ще 204. Наразі частково відновлених медустанов 350 (у деяких об'єктах роботи довели до кінця).

Найактивніше лікарні відновлювали у Київській, Чернігівській, Миколаївській, Дніпропетровській та Харківській областях. Насамперед роботи розпочинають на звільнених територіях, а також на об'єктах, які отримали невеликі пошкодження.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, які цивільні аеропорти було зруйновано чи пошкоджено під час бойових дій.

На інфографіці – які українські міста повністю чи частково зруйновані окупантами (станом на кінець 2023 року).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: