Парламент Ізраїлю ухвалив законопроєкти, які забороняють роботу Агентства ООН у справах палестинських біженців (БАПОР) на території країни. Також обмежується діяльність місії у секторі Газа та на Західному березі.
Про це повідомляє Times of Israel.
Перший законопроєкт, ухвалений 92 голосами, забороняє БАПОР працювати на території Ізраїлю. Другий законопроєкт, схвалений 87 голосами, забороняє державним органам мати контакти з агентством.
Ізраїль стверджує, що понад 10% співробітників БАПОР у Газі пов'язані з терористичними угрупованнями та що освітні установи під егідою організації постійно розпалюють ненависть до країни та прославляють терор.
Глава БАПОР Філіп Лаццаріні заявив, що голосування суперечить статуту ООН та порушує міжнародне право.
«Ці законопроєкти лише посилять страждання палестинців, особливо в секторі Газа, де люди вже більше року переживають справжнє пекло... і є нічим іншим, як колективним покаранням», — йдеться у заяві агентства.
Міжнародна спільнота розкритикувала ухвалення законопроєктів. У відповідь у канцелярії прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу заявили, що Ізраїль готовий працювати з міжнародними партнерами як протягом 90 днів до набуття чинності законом, а також після цього, щоб гарантувати надання гуманітарної допомоги мирним жителям Гази.
«Співробітники БАПОР, які брали участь у терористичній діяльності проти Ізраїлю, мають бути притягнуті до відповідальності. Оскільки запобігання гуманітарній кризі також має важливе значення, постійна гуманітарна допомога має залишатися доступною в Газі зараз і в майбутньому», – йдеться у заяві.
Видання пише, що США вже закликали Ізраїль переглянути закони, спрямовані проти БАПОР.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що адміністрація президента США Джо Байдена направила Ізраїлю попередження: він має протягом місяця збільшити обсяг гуманітарної допомоги Газі або зіткнеться зі скороченням військової підтримки.
На початку жовтня Ізраїль заборонив генсеку ООН Антоніу Гутеррішу в'їзд до країни через те, що він не засудив належним чином ракетну атаку з боку Ірану.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»