За місяць близько сотні військовим дозволили повернутися на службу після СЗЧ

Читать на русском
У Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях ухвалили близько сотні рішень не заарештовувати військових після залишення військової частини вперше.
Генштаб ЗСУ

Державне бюро розслідувань допомагає повертати на службу бійців, які вперше самовільно залишили свої військові частини.

Про це повідомила пресслужба ДБР 31 жовтня.

Суд обрав запобіжний захід військовому Гнезділову, який публічно заявив про СЗЧСуд обрав запобіжний захід військовому з 56-ї ОМПБр Сергію Гнезділову, який публічно заявив про самовільне залишення військової частини.

«Лише у жовтні за матеріалами ДБР суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу», – сказано у повідомленні.

У ДБР зазначили, що цій роботі сприяють нещодавні зміни до Кримінального Кодексу України, які дозволяють судам приймати відповідні рішення.

«Кожному такому рішенню суду передує довга і кропітка робота працівників ДБР, які роблять усе можливе, аби повернути солдат в стрій», – зазначається в повідомленні.

У Бюро нагадали, що самовільне залишення військової частини або місця служби, без поважних причин, скоєне у бойових обставинах, карається позбавленням волі до 10 років. Але у тих, хто вперше потрапив у таку ситуацію, «є шанс повернутися у стрій без докорів сумління та конфліктів з законом».

Нагадаємо, у серпні цього року Верховна рада дозволила звільняти військових від відповідальності за перше СЗЧ та дезертирство.

Офіс генерального прокурора всього від початку повномасштабної війни зареєстрував майже 60 тисяч кримінальних проваджень за фактом самовільного залишення частини (СЗЧ) та близько 30 тисяч через дезертирство.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: