Близько двох десятків країн зіткнулися з високим ризиком гострого голоду – ООН

Читать на русском
У найближчі півроку крайня нестача продовольства загостриться в Судані і майже в двох десятках інших країн і територій, в основному через воєнні конфлікти.
thesudantimes.com

У найближчі шість місяців гостра нестача продовольства загостриться у 22 країнах та територіях. Основною причиною є воєнні конфлікти та насильство.

Про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Населенню яких країн світу цього року загрожує голодЦього року голод загрожує населенню близько двох десятків країн, переважно через бойові дії, економічну кризу, посуху. На інфографіці докладніше.

Загалом 22 країни/території класифікуються як «осередки голоду»: очікується, що там і далі погіршуватиметься ситуація з гострою нестачею продовольства через поєднання конфлікту, економічної нестабільності та кліматичних потрясінь.

Судан, Південний Судан, Малі, Палестина та Гаїті викликають найбільше занепокоєння, основним чинником голоду у цих регіонах є воєнні конфлікти. «Ситуація в п'яти осередках голоду, які викликають найбільше занепокоєння, катастрофічна. Люди відчувають крайню нестачу продовольства і стикаються з безпрецедентним тривалим голодом, що підживлюється ескалацією конфліктів, кліматичними кризами та економічними потрясіннями», – сказав гендиректор ФАО Цюй Дун'юй.

Чад, Ліван, М'янма, Мозамбік, Нігерія, Сирія та Ємен є осередками «надзвичайного занепокоєння»: велика кількість людей стикаються з гострою нестачею продовольства.

Крім того, загострення нестачі продовольства прогнозують у Кенії, Лесото, Намібії, Нігері, Буркіна-Фасо, Ефіопії, Малаві, Сомалі, Замбії та Зімбабве.

Нагадаємо, за оцінкою ООН, у всьому світі 1,1 мільярда людей живуть в умовах крайньої бідності.

Водночас, за даними Світового банку, у крайній бідності живе майже 700 мільйонів осіб або 8,5% населення світу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: