ВАКС зобов'язав доставити в засідання мобілізованого помічника нардепа Гунька

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив вжити заходів щодо неявки обвинуваченого помічника члена парламенту у хабарній справі.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд зобов'язав примусово доставити в засідання помічника народного депутата Анатолія Гунька Ігоря Калініченка. Він мобілізувався до лав Збройних сил України.

Про це йдеться в рішенні ВАКС від 29 жовтня, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, обвинувачений Калініченко не з'явився в судове засідання, яке відбувалося 29 жовтня. Водночас від його захисника до суду надійшло клопотання про зупинення судового провадження у зв'язку з мобілізацією Калініченка. Наразі він призначений на посаду офіцера групи психологічної підтримки персоналу штабу військової частини в Силах безпілотних систем ЗСУ.

«Застосувати щодо обвинуваченого (Калініченка – ред.) привід до Вищого антикорупційного суду. Виконання цієї ухвали доручити Національному антикорупційному бюро України», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд узяв під варту Гунька з альтернативою 30 млн грн застави. Пізніше заставу зменшили до 10 млн грн і нардеп вийшов з-під варти. На нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожним викликом до суду; повідомляти суд про зміну місця свого проживання та роботи; здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно нардепа Анатолія Гунька та його помічника. За версією обвинувачення, Гунько у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником Володимиром Івасиком вимагали та одержали від представника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агроформ-2019» Нікуліна неправомірну вигоду.

Кошти вони отримали за надання державних земель для обробітку. Цими землями користуються дослідні господарства зі структури Національної академії аграрних наук. Зокрема, йшлося про ДГ «Тучинське», яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. Як стверджував прокурор, за кожен 1 га землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом ішлося про 1700 га за 221 тисячу доларів. З цієї суми необхідно було передати завдаток у 85 тис. дол, а решту – після збору врожаю.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: