Антикорупційний суд знову поклав обов'язки на нардепа Гунька

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про повторне покладання обов'язків на члена парламенту.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд повторно поклав обов'язки на народного депутата Анатолія Гунька, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у підбуренні до хабарництва.

Таке рішення 17 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд узяв під варту Гунька з альтернативою 30 млн грн застави. Пізніше заставу зменшили до 10 млн грн і нардеп вийшов з-під варти. На нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожним викликом до суду; повідомляти суд про зміну місця свого проживання та роботи; здати на зберігання закордонні паспорти.

Прокурор САП просив повторно покласти на Гунька обов'язки. Суддя клопотання задовольнив.

«Клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу шляхом покладення на обвинуваченого (Гунька – ред.) додаткових обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, поряд з застосованим запобіжним заходом у вигляді застави, задовольнити. Покласти на обвинуваченого (Гунька – ред.) строком на два місяці додаткові обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України. Встановити строк дії обов'язків, покладених на обвинуваченого (Гунька – ред.), до 16 листопада 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно нардепа Анатолія Гунька та його помічника. За версією обвинувачення, Гунько у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником Володимиром Івасиком вимагали та одержали від представника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агроформ-2019» Нікуліна неправомірну вигоду.

Кошти вони отримали за надання державних земель для обробітку. Цими землями користуються дослідні господарства зі структури Національної академії аграрних наук. Зокрема, йшлося про ДГ «Тучинське», яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. Як стверджував прокурор, за кожен 1 га землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом ішлося про 1700 га за 221 тисячу доларів. З цієї суми необхідно було передати завдаток у 85 тис. дол, а решту – після збору врожаю.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: