Сьогодні, 6 листопада, канцлер Німеччини Олаф Шольц відправив у відставку міністра фінансів Крістіана Лінднера. Шольц звинуватив лідера Вільної демократичної партії Крістіана Лінднера в небажанні співпрацювати та оголосив про наміри ініціювати голосування за довіру своєму уряду в січні 2025 року.
Про це повідомляє Der Spiegel.
За даними ЗМІ, Федеральний уряд оголосив заяву Шольца для преси в Канцелярії о 21:15. Вільна демократична партія (ВДП), членом якої є міністр фінансів, виходить із «світлофорної» коаліції. Вона також складається із Соціал-демократичної партії Німеччини (партії Шольца) та партії «Зелених».
За інформацією Spiegel, Шольц вимагав від Лінднера призупинити боргове гальмо. Лінднер відхилив це і послався на інші варіанти. Тоді міністра відправили у відставку.
Видання Bild стверджує з посиланням на свої джерела, що Лінднер запропонував Шольцу проведення нових виборів.
Шольц, ймовірно, випередив ВДП, оскільки партія планувала розірвати коаліційну угоду із СДПН та «Зеленими», а також відкликати своїх міністрів.
Якщо трипартійна коаліція, до якої входять, окрім названих, ще «Зелені», погодиться, дострокові парламентські вибори можуть відбутися вже на початку 2025 року.
При цьому раніше німецькі ЗМІ написали про можливість розпаду «світлофорної» коаліції у Німеччині та дострокових парламентських виборів. Причиною стало те, що у проекті бюджету Німеччини на 2025 рік є дефіцит понад 13 млрд євро і партії коаліції не можуть погодити, як вийти із такої ситуації.
Згодом Шольц звинуватив лідера Вільної демократичної партії Крістіана Лінднера в небажанні співпрацювати та оголосив про наміри ініціювати голосування за довіру своєму уряду в січні 2025 року.
Значну частину свого виступу канцлер ФРН присвятив критиці Лінднера, який «занадто часто порушував його довіру» та цікавився лише протекціонізмом і виживанням власної партії.
Німецький канцлер додав, що з огляду на ситуацію ініціює голосування за вотум довіри своєму уряду на 15 січня 2025 року.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу звільнив міністра оборони Йоава Галланта. Причиною цього стала начебто «відсутність взаємної довіри». У ніч на 6 листопада в Тель-Авіві місцеві жителі вийшли на протести. Ізраїльтяни залишилися незадоволеними звільненням Галанта.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»