Україна розробляє «план перемоги» для адміністрації обраного президента США Дональда Трампа. Дві пропозиції вже було викладено у плані, який президент Володимир Зеленський представив Трампу під час зустрічі у вересні. Мова про доступ до природних ресурсів України та заміну частини військ США в Європі.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Як розповіли виданню українські та європейські чиновники, союзники, включаючи високопосадовців, дали Україні поради, як найкраще сформулювати пропозиції, що стимулюють тісне співробітництво з Києвом, а не припиняють критично важливу допомогу країні.
Дві з ідей вже було викладено у «плані перемоги» Зеленського, який він представив Трампу під час особистої зустрічі у Нью-Йорку у вересні.
Одна з ідей передбачає заміну частини американських військ, які розміщені в Європі, українськими військами. Друга ідея, яку було вперше запропоновано сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, передбачає можливість брати участь у розробці українських природних ресурсів.
За словами співрозмовника видання, знайомого з перебігом зустрічі, Трамп був «зацікавлений» у двох пунктах.
Видання також стверджує, що керівники українських підприємств уже ведуть переговори з урядом країни щодо механізму, який надасть Трампу право «перевіряти інвестиції», тобто фактично обирати, хто зможе вести бізнес у країні. Один із учасників планування описав ідею як «хто завгодно, крім Китаю».
За інформацією FT, Україна почала розробляти свої пропозиції влітку, щоб «нав'язати свою точку зору, перш ніж Трамп зможе нав'язати свою».
За словами джерел, Україна також «намагається утихомирити табір» Трампа, замінивши свого посла в США Оксану Маркарову.
Нагадаємо, у вересні у Нью-Йорку Володимир Зеленський заявив, що отримав від Трампа «дуже пряму інформацію» про те, що він підтримає Україну у війні у разі перемоги на виборах. Сам Трамп після зустрічі зазначив, що війна має закінчитися «справедливою угодою».
Зеленський також вже спілкувався із Трампом після його перемоги на виборах у США.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»