Одна з країн розглядає вихід із Паризької кліматичної угоди

Читать на русском
Аргентина розглядає можливість виходу з Паризької угоди щодо клімату, спрямованої на обмеження викидів вуглецю та уповільнення глобального потепління.
Bloomberg

Президент Аргентини Хав'єр Мілей розглядає можливість виходу країни з Паризької угоди щодо клімату, спрямованої на скорочення викидів, що спричиняють потепління.

Про це New York Times розповів міністр закордонних справ Херардо Вертейн.

Кліматологи вважають, що глобальна температура у цьому столітті підніметься щонайменше на 2,5°C – GuardianБільшість провідних учених-кліматологів очікують, що в цьому столітті глобальна температура підніметься як мінімум на 2,5°C . Це перевищить узгоджений на міжнародному рівні цільовий показник у півтора градуси.

За його словами, остаточне рішення ще не ухвалено, але Аргентина переоцінює свою політику в галузі клімату. А угода, заявив міністр, містить багато елементів, з якими уряд Мілея не згоден.

«Ми переглядаємо нашу стратегію з усіх питань, пов'язаних із зміною клімату. І поки ми не ухвалили жодних інших рішень, окрім як відступити, поки все не проясниться», – сказав Вертейн.

На день раніше Мілей несподівано вивів делегацію Аргентини зі щорічної кліматичної конференції ООН, яка проходить у Баку.

Говорячи про причини, з яких делегація припинила свою участь, Вертейн зазначив, що хоча Аргентина не заперечує зміну клімату, обговорення причин потепління є «філософським питанням».

«У нас різні погляди на причини. Ми вважаємо, що це пов'язано з природними циклами, і ми згодні з необхідністю вжиття заходів щодо його пом'якшення. Ми вирішили відкликати нашу делегацію та переглянути нашу позицію, нічого більше», – сказав він.

Як нагадує видання, раніше на вихід із Паризької угоди щодо клімату пішов лише один світовий лідер – Дональд Трамп. Його рішення було скасовано після вступу на посаду Джо Байдена. Але, за інформацією ЗМІ, під час другого президентського терміну Трамп знову планує залишити угоду.

Рішення Трампа і в перспективі Мілея може викликати ефект доміно, спонукаючи інші країни переглянути свою участь у угоді.

Нагадаємо, у доповіді, поданій на саміті COP29, йдеться, що глобальні викиди вуглекислого газу цього року можуть досягти рекордного рівня.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: