Сполучені Штати та Китай провели обмін ув'язненими у форматі три на три.
Про це повідомляє Politico.
Зазначають, що адміністрація президента Джо Байдена домовилася про звільнення трьох американців, утримуваних у китайських в’язницях, в обмін на кількох неназваних громадян Китаю, які перебували під вартою у США. За словами високопоставленого представника американської адміністрації, це стало результатом багаторічних переговорів на найвищому рівні між Вашингтоном і Пекіном.
Американцями, яких повернули на батьківщину, стали Марк Свідан, Кай Лі та Джон Люн. Їх звільнення називають значним дипломатичним досягненням для адміністрації Байдена. Очікується, що найближчими годинами вони прибудуть до США, де їм нададуть медичну та психологічну допомогу в центрі реабілітації в Техасі.
Як відомо, перемовини тривали кілька років, але прорив у справі стався після зустрічі президента Байдена з головою КНР Сі Цзіньпіном на саміті в Перу два тижні тому. Держсекретар Ентоні Блінкен також порушував це питання у вересні під час зустрічей із китайськими дипломатами в ООН.
У виданні також додають, що цей обмін може стати поштовхом для майбутніх переговорів щодо звільнення інших громадян США, які залишаються ув’язненими чи не можуть виїхати з Китаю. За оцінками організації «Dui Hua Foundation», у китайських в’язницях утримується понад 200 американців за сумнівними звинуваченнями.
Нагадаємо, за даними ЗМI, американський президент Джо Байден планував обговорити з китайським лідером Сі Цзіньпінем посилення взаємодії з Китаєм, щоб запобігти подальшій ескалації у відносинах з Північною Кореєю під час їхньої останньої зустрічі на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.
Також як вiдомо після минулих переговорів Байден назвав Сі Цзіньпіна диктатором. Це сталося вже вдруге. У МЗС Китаю назвали таку риторику «вкрай неправильною та безвідповідальною політичною маніпуляцією».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»