Удари вглиб території росії українськими дронами та західними ракетами

Читать на русском

Парламентська асамблея НАТО закликала надати Україні ракети середньої дальності, які можуть вражати цілі на відстані до 5500 кілометрів. Під це визначення потрапляють, зокрема, американські «Томагавки», які Україна попросила у США в рамках реалізації «плану перемоги».

Наразі у розпорядженні України західні ракети максимальною дальністю 300 кілометрів (ATACMS) та 560 кілометрів (Storm Shadow). Сумнівів у їхній ефективності немає, але, наприклад, українські дрони вже можуть залітати на набагато більшу відстань углиб росії. На інфографіці «Слово і діло» – рекордні за відстанню удари по рф вітчизняними дронами та західним озброєнням.

У січні українські дрони вперше долетіли до Ленінградської області росії. 18 січня дрони вдарили по нафтовому терміналу в Санкт-Петербурзі, а 21 січня – в Усть-Лузі.

Тодішній міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що по терміналу у Петербурзі вдарив дрон українського виробництва, який подолав відстань у 1250 км.

23 березня українські дрони вдарили по Куйбишевському нафтопереробному заводу в Самарській області (відстань понад тисячу кілометрів від кордону). Після атаки завод повністю зупинив виробництво через пошкодження.

2 квітня дрони вперше з початку повномасштабної війни долетіли до російського Татарстану: в особливій економічній зоні «Єлабуга» (понад 1200 кілометрів від кордону з Україною) було атаковано підприємство, де збирають «шахедів». Крім того, у Нижньокамську дрон атакував нафтопереробний комплекс.

На 9 травня безпілотник атакував російський нафтопереробний завод у місті Салават у Башкирії (приблизно 1400-1500 кілометрів від кордону). Повідомлялося, що дрон влучив в установку каталітичного крекінгу нафти.

26 травня українські військові завдали ще одного рекордного по дальності удару по росії: безпілотник атакував радіолокаційну станцію далекого виявлення цілей «Воронеж-М» в Орську Оренбурзької області – 1800 кілометрів від кордону. Така РЛС, зазначимо, є компонентом російської ядерної безпеки і призначена для виявлення космічних та аеродинамічних об'єктів.

25 липня Україна вдарила по військовому аеродрому «Оленья» у Мурманській області (близько 1800 кілометрів від кордону) та пошкодила два стратегічні бомбардувальники Ту-22М3.

У листопаді було завдано вже три удари по території росії з використанням західних ракет.

Вночі 19 листопада українські військові американськими балістичними ракетами ATACMS вдарили по складу боєприпасів у Брянській області. Російське Міноборони заявило, що нібито було збито п'ять із шести ракет, випущених по військовому об'єкту. Reuters з посиланням на джерела написало, що Україна випустила вісім ракет і лише дві були перехоплені.

Наступного дня ракетами Storm Shadow було завдано удару по російському командному центру в Мар'їно в Курській області. Є інформація про загиблих та поранених російських військових, а також про пораненого генерала з КНДР.

25 листопада ракети ATACMS прилетіли по військовому аеродрому «Халіно» в Курській області. Точні наслідки атаки невідомі.

Нагадаємо, після дозволу бити західним озброєнням по росії володимир путін затвердив оновлену ядерну доктрину країни.

На інфографіці «Слово і діло» – які «червоні лінії» Кремля були порушені Україною та союзниками від початку повномасштабної війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: