Парламентська асамблея НАТО закликала надати Україні ракети середньої дальності, які можуть вражати цілі на відстані до 5500 кілометрів. Під це визначення потрапляють, зокрема, американські «Томагавки», які Україна попросила у США в рамках реалізації «плану перемоги».
Наразі у розпорядженні України західні ракети максимальною дальністю 300 кілометрів (ATACMS) та 560 кілометрів (Storm Shadow). Сумнівів у їхній ефективності немає, але, наприклад, українські дрони вже можуть залітати на набагато більшу відстань углиб росії. На інфографіці «Слово і діло» – рекордні за відстанню удари по рф вітчизняними дронами та західним озброєнням.
У січні українські дрони вперше долетіли до Ленінградської області росії. 18 січня дрони вдарили по нафтовому терміналу в Санкт-Петербурзі, а 21 січня – в Усть-Лузі.
Тодішній міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що по терміналу у Петербурзі вдарив дрон українського виробництва, який подолав відстань у 1250 км.
23 березня українські дрони вдарили по Куйбишевському нафтопереробному заводу в Самарській області (відстань понад тисячу кілометрів від кордону). Після атаки завод повністю зупинив виробництво через пошкодження.
2 квітня дрони вперше з початку повномасштабної війни долетіли до російського Татарстану: в особливій економічній зоні «Єлабуга» (понад 1200 кілометрів від кордону з Україною) було атаковано підприємство, де збирають «шахедів». Крім того, у Нижньокамську дрон атакував нафтопереробний комплекс.
На 9 травня безпілотник атакував російський нафтопереробний завод у місті Салават у Башкирії (приблизно 1400-1500 кілометрів від кордону). Повідомлялося, що дрон влучив в установку каталітичного крекінгу нафти.
26 травня українські військові завдали ще одного рекордного по дальності удару по росії: безпілотник атакував радіолокаційну станцію далекого виявлення цілей «Воронеж-М» в Орську Оренбурзької області – 1800 кілометрів від кордону. Така РЛС, зазначимо, є компонентом російської ядерної безпеки і призначена для виявлення космічних та аеродинамічних об'єктів.
25 липня Україна вдарила по військовому аеродрому «Оленья» у Мурманській області (близько 1800 кілометрів від кордону) та пошкодила два стратегічні бомбардувальники Ту-22М3.
У листопаді було завдано вже три удари по території росії з використанням західних ракет.
Вночі 19 листопада українські військові американськими балістичними ракетами ATACMS вдарили по складу боєприпасів у Брянській області. Російське Міноборони заявило, що нібито було збито п'ять із шести ракет, випущених по військовому об'єкту. Reuters з посиланням на джерела написало, що Україна випустила вісім ракет і лише дві були перехоплені.
Наступного дня ракетами Storm Shadow було завдано удару по російському командному центру в Мар'їно в Курській області. Є інформація про загиблих та поранених російських військових, а також про пораненого генерала з КНДР.
25 листопада ракети ATACMS прилетіли по військовому аеродрому «Халіно» в Курській області. Точні наслідки атаки невідомі.
Нагадаємо, після дозволу бити західним озброєнням по росії володимир путін затвердив оновлену ядерну доктрину країни.
На інфографіці «Слово і діло» – які «червоні лінії» Кремля були порушені Україною та союзниками від початку повномасштабної війни.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»