Від початку дії нового закону з 1 грудня близько трьох тисяч військовослужбовців, які самовільно залишили місце служби, вирішили повернутися до лав Збройних Сил України. Їх карати не будуть.
Про це повідомив заступник начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ полковник Олександр Гринчук під час брифінгу 4 грудня.
За його словами, за 72 години повернулися майже 3 тисячі військових, які вперше здійснили СЗЧ.
Гринчук зазначив, що новий закон, розроблений за участю Військової служби правопорядку, позитивно впливає на обороноздатність країни. В цілому 40-60% військовослужбовців, які залишають частини, повертаються добровільно.
Згідно з новими змінами до законодавства, військовослужбовці, які до 29 листопада 2024 року самовільно залишили військові частини, можуть повернутися до 1 січня 2025 року без покарання.
Командири зобов'язані протягом 72 годин після повернення відновити дію їхнього контракту, а також забезпечити грошове, продовольче, речове та інші види забезпечення.
Соціальні гарантії поновлюються одразу з моменту повернення, але виплати за час відсутності не нараховуються.
Нагадаємо, закон про добровільне повернення на службу після першого СЗЧ або дезертирства Рада ухвалила 21 листопада.
ВВС Україна з посиланням на джерела в Генштабі писало, що в армії з початку року зафіксовано близько 100-150 тисяч випадків самовільного залишення частини та дезертирства.
Президент Володимир Зеленський також коментував випадки СЗЧ в армії.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»