Ізраїльські удари поставили ядерну програму Ірану під загрозу – WP

Читать на русском
Після масштабного авіанальоту Ізраїлю в жовтні Іран опинився у вразливому становищі, що ставить США та їхніх союзників перед необхідністю термінових рішень.
Фото: getty images

Після масштабної атаки Ізраїлю на іранську протиповітряну оборону у жовтні, Іран залишився практично беззахисним перед можливими новими ударами, що створює термінову дилему для США та їхніх союзників.

Про це повідомляє The Washington Post.

Іран прискорює процес збагачення урану, який необхідний для виготовлення ядерної зброї – МАГАТЕІран щомісяця може виробляти понад 34 кг збагаченого урану тільки на одному заводі. Він необхідний для виготовлення ядерної зброї.

Зазначають, що Iран опинився у критичному становищі після серії високоточних авіаударів Ізраїлю, які знищили значну частину його систем протиповітряної оборони та виробничих потужностей для балістичних ракет. За словами колишнього міністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта, тепер існує «вікно для дій» проти ядерної програми Ірану.

Як повідомляє видання, 26 жовтня Ізраїль здійснив масштабний авіаналіт, у якому брали участь 120 винищувачів. Удари були спрямовані на радарні системи та батареї ППО навколо Тегерана, а також заводи, що виробляють тверде паливо для ракет. За оцінками ізраїльських військових, ці атаки значно послабили здатність Ірану виробляти ракети та захищати ключові об’єкти.

Цей розвиток подій збігся з політичними змінами у США. Новообраний президент США Дональд Трамп, який обійме посаду 20 січня, раніше заявляв, що «все може статися» у відповідь на можливий конфлікт з Іраном. Тим часом адміністрація Джо Байдена, яка ще перебуває при владі, закликає до використання «примусової дипломатії» для стримування Ірану.

«За оцінками ізраїльського військового джерела, до жовтневої атаки Іран міг виробляти достатньо твердого палива для двох нових балістичних ракет на день. Тепер, ймовірно, його виробництво обмежене однією ракетою на тиждень, і цей дефіцит триватиме цілий рік», - ідеться в публікації.

На думку ізраїльських чиновників, упродовж наступних двох років, Іран не зможе суттєво поповнити свій обмежений арсенал балістичних ракет.

Експерти попереджають, що послаблення військових можливостей Ірану може змусити країну прискорити розвиток ядерної зброї для самозахисту. Хоча Іран має достатньо матеріалів для створення атомної бомби, аналітики вважають, що йому потрібно ще кілька місяців для розробки ядерної боєголовки.

Нагадаємо, нещодавно повiдоомлялось, що Ізраїльські військово-повітряні сили (IAF) активно готуються до можливих ударів по іранських ядерних об’єктах.

Також як вiдомо,Ізраїль під час удару по Ірану наприкінці жовтня знищив діючий надсекретний дослідницький центр з розробки ядерної зброї.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: