Українська армія на початку грудня отримала першу партію новітніх ракет-дронів «Пекло» вітчизняного виробництва. Нове озброєння має дальність ураження 700 км та швидкість 700 км/год, його серійне виробництво вже розпочато. «Слово і діло» зібрало, що відомо про характеристики ракети «Пекло».
Президент Володимир Зеленський та міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, представляючи нову ракету, небагато сказали про неї. Відомо, що радіус дії «Пекла» становить 700 км, швидкість – 700 км/год. Ракета призначена для ударів по глибокому тилу ворога та знищення його наступального потенціалу.
Зеленський також зазначив, що ракету вже застосовували у бою та розпочато її серійне виробництво.
Як стало відомо з публікації «Економічної правди», розробка ракети тривала близько року. Точна вартість не називається, 70% компонентів ракети – українського виробництва. Її робили на запит військових, які просили розробити «щось» відносно дешеве, з невеликою бойовою частиною та можливістю запустити на кілька сотень кілометрів у тил ворога.
У ракети є реактивний двигун. Спосіб її запуску не розкривається, але розробник повідомив, що планує зробити можливість старту з різних платформ.
У ракети «Пекло» мінімум два способи наведення: інерційна система (комп'ютер за допомогою сенсорів і датчиків обчислює, де знаходиться ракета і як їй потрібно коригувати курс для влучання в ціль) і GPS (дані про розташування ракети надходять із супутників).
Повідомляється, що з початку розробки було щонайменше п'ять бойових застосувань ракети «Пекло» і одне з них закінчилося ураженням дорогої російської військової цілі.
Серійне виробництво ракети вже триває, за три місяці виготовлено близько сотні штук.
Нагадаємо, українська ракета-дрон «Паляниця» вийшла у серійне виробництво. Її характеристики – на інфографіці «Слово і діло».
Крім того, цього року Україні вдалося вдосконалити та масштабувати серійне виробництво ракет «Нептун».
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»