Україна готує звернення до відповідних природоохоронних комісій та конвенцій у зв'язку зі збитками, завданими морській екосистемі внаслідок аварії російських танкерів.
Про це йдеться у заяві Міністра захисту довкілля та природних ресурсів.
Крім того, фахівці міністерства, Українського наукового центру екології моря працюють над моделюванням наслідків надзвичайної події та здійснюють збір даних про масштаби забруднення.
У міністерства зазначили, що витік мазуту, який стався внаслідок аварії танкерів «Волгонафта-212» та «Волгонафта-239», створює загрозу масштабної екологічної катастрофи в акваторії Чорного моря.
При цьому, за попередньою інформацією, причиною аварії стало недотримання російською стороною технічних вимог щодо безпеки мореплавства, зокрема використання річкових суден у відкритому морі в умовах шторму.
«За інформацією Українського наукового центру екології моря, витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для морської екосистеми, зокрема загибель планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів через токсичний вплив нафтопродуктів; забруднення донних відкладень та прибережних зон, що є середовищем існування багатьох видів морської флори і фауни; порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорізноманітті регіону. Деякі постраждалі види можуть потребувати десятиліть для відновлення», – йдеться у заяві.
У міністерстві наголосили, що витік мазуту – не випадковість, а ще одне підтвердження безвідповідального ставлення росії до природи.
Україна вже зафіксувала понад 6800 злочинів російських окупантів проти довкілля та 3,1 трлн гривень збитків від війни.
Нагадаємо, напередодні в Керченській протоці два російські судна з екіпажем зазнали серйозних пошкоджень через сильні хвилі. Чотири тисячі тонн мазуту витекло з резервуарів, тож у морі утворилася величезна чорна пляма.
У Greenpeace попередили, що російські танкери, які затонули в Чорному морі, можуть створити екологічну катастрофу.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»