САП у березні скерує до суду справу екскерівниці апарату Харківської ОВА

Читать на русском
Антикорупційний суд частково обмежив сторону захисту в строках на ознайомлення з матеріалами слідства.
Вікторія Білявцевафото: 2day.kh.ua

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 16 березня 2025 року скерує до суду справу за підозрою колишньої керівниці апарату Харківської обласної військової адміністрації Вікторії Білявцевої та ще трьох осіб у заволодінні коштами на понад 15 млн грн під час закупівлі харчових продуктів для гуманітарної допомоги.

До такої дати сторону захисту обмежено в строках на ознайомлення з матеріалами слідства рішенням Вищого антикорупційного суду від 20 грудня, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання старшого детектива НАБУ про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні задовольнити частково. Встановити стороні захисту строк до 16 березня 2025 року включно для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні, після спливу якого сторона захисту вважається такою, що реалізувала своє право на доступ до них», – ідеться в рішенні.

Раніше Білявцеву звільнили з посади керівника апарату Харківської ОВА.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру керівниці апарату Харківської ОВА та ще трьом особам. За даними слідства, у березні 2022 року керівниця апарату Харківської ОВА та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, АТ «Укрзалізниця» та згаданим ТОВ на постачання продовольчих товарів. Вказана продукція купувалася за державною програмою для безоплатної роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.

Надалі посадовиця Харківської ОВА у змові зі службовими особами ТОВ підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки «Укрзалізницею» понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили.

У грудні 2022 року учасники схеми дізнались про наявність у Національному бюро кримінального провадження щодо їх діяльності. З метою уникнути викриття злочину, посадовиця Харківської ОВА вирішує замаскувати невидачу продуктів населенню фактом їх відповідального зберігання. Врешті-решт продукцію ОВА поставили та фактично відшкодували завдану шкоду.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: