Припинення транзиту російського газу через територію України не викличе дефіциту газу в Словаччині. При цьому, Братислава втратить гроші, які вона заробляла за рахунок Москви.
Про це повідомляє міністерство економіки Словаччини.
«Словаччина технічно добре підготовлена до припинення поставок газу з росії через Україну», - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, державна компанія SPP зберігає в підземних резервуарах на 20% більше газу, ніж рік тому. Крім того, законтрактовані компанією SPP резервуари заповнені практично на 100% навіть наприкінці грудня, що нетипово для цього періоду.
SPP має диверсифікований портфель поставок газу від п'яти інших великих міжнародних постачальників енергії, таких як BP, Exxon Mobil, Shell, RWE або ENI. Водночас Словаччина має газопровідне з'єднання з кожною із сусідніх країн.
«Таким чином, природний газ можна транспортувати в будь-якому напрямку», - повідомили у відомстві.
Повідомляється, що припинення транзиту російського газу зі сходу матиме здебільшого фінансові наслідки для Словаччини. Газові компанії Словаччини заплатять приблизно на 177 млн євро більше у вигляді плати за транзит газу, який піде із заходу, а не зі сходу.
«Словаччина втратить ще десятки мільйонів євро, переставши стягувати плату за транзит газу в треті країни», - додали в міністерстві економіки Словаччини.
Нагадаємо, Україна вже неодноразово заявляла, що не продовжуватиме контракт на транзит російського газу. Президент Володимир Зеленський критикував прохання Фіцо змінити рішення.
Згодом прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив припинити постачання резервної електроенергії Україні, якщо Київ зупинить транзит російського газу до Центральної Європи.
Зеленський у відповідь на це заявив, що російський диктатор путін, ймовірно, доручив Фіцо «відкрити другий енергетичний фронт» проти України.
Окрім цього, «Газпром» припинить поставки газу в Молдову нібито через заборгованість.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»