У Покровську зупинили роботу єдиного в Україні підприємства з виробництва коксівного вугілля – ЗМІ

Читать на русском
Україна зупинила видобуток на своїй шахті коксівного вугілля в районі Покровська. Рішення було ухвалене у зв'язку з наближенням російських військ.
Фото: metinvest.media

Україна зупинила видобуток на своїй шахті коксівного вугілля в районі Покровська. Рішення було ухвалене у зв'язку з наближенням російських військ.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела у вугільній галузі.

Шахтоуправління «Покровське»: що відомо про підприємство з видобутку коксівного вугілляУ прифронтовому Покровську знаходиться найбільше підприємство з видобутку коксівного вугілля. Що про нього відомо – на інфографіці.

Журналісти зазначають, що підприємство біля Покровська є єдиною шахтою України, яка виробляє коксівне вугілля, необхідне для сталеливарної промисловості країни.

«Вони всі зараз припинили роботу», – зазначило одне джерело. Другий співрозмовник заявив, що на шахті немає виробництва, а робітники виконують завдання лише на поверхні. Також відомо, що зараз на підприємстві проводять евакуацію обладнання.

У профспілці сталеварів заявили, що потенційне закриття шахти може призвести до падіння виробництва сталі до 2–3 млн тонн у 2025 році з 7,6 млн у 2024 році. Виробники також висловили сподівання знайти альтернативні джерела коксівного вугілля з інших місць України.

«Однак імпорт неминуче буде потрібний, що призведе до збільшення витрат», – підсумували журналісти.

Нагадаємо, що шахтоуправління «Покровське» було введене в експлуатацію у 1990 році, сама шахта знаходиться у селі Удачне. З березня 2021-го контрольний пакет акцій підприємства належить Metinvest Ріната Ахметова. Деякі цифри, які свідчать про його важливість, – на інфографіці «Слово і діло».

Напередодні в оперативно-стратегічному угрупуванні військ «Хортиця» розкрили поточні цілі росіян у районі Покровська.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: