Швеція, Данія, Фінляндія, Латвія, Литва та Естонія закликали Європейську комісію знизити граничну ціну на російську нафту, встановлену країнами G7 на рівні 60 доларів за барель.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на лист шести згаданих країн до Єврокомісії.
Обмеження цін на російську морську нафту, а також нафтопродукти були встановлені країнами G7, щоб обмежити доходи Москви від торгівлі нафтою і таким чином обмежити її здатність фінансувати вторгнення в Україну.
Якщо зараз знизити граничну ціну, це зменшить доходи Кремля, необхідні для продовження війни в Україні, і водночас не викличе шок на ринку, пише видання.
«Ми вважаємо, що зараз настав час для подальшого посилення впливу наших санкцій шляхом зниження верхньої межі ціни на нафту, встановленої G7... Заходи, спрямовані на обмеження доходів від експорту нафти, мають вирішальне значення, оскільки вони зменшують єдине найважливіше джерело доходів росії», – йдеться у листі.
Як відомо, верхня межа цін G7 була встановлена на рівні 60 доларів за барель російської нафти, а для нафтопродуктів – максимум 100 доларів за барель для преміальних нафтопродуктів.
Ці ціни не змінювалися з грудня 2022 року і лютого 2023 року, при цьому ціни на російську нафту на ринку в середньому були нижчими від цього рівня в 2023 і 2024 роках.
«З огляду на обмеженість потужностей для зберігання нафти та значну залежність від експорту енергоносіїв для отримання доходів, росія не має альтернативи продовжувати експорт нафти навіть за значно нижчою ціною», – резюмували у листі.
Нагадаємо, сьогодні вранці повідомлялося, що ціни на нафту сягнули чотиримісячного максимуму. Вартість Brent піднялася вище за 81 долар за барель, тоді як West Texas Intermediate коштувала близько 78 доларів.
Восени ЗМІ прогнозували, що росія очікує скорочення доходів від нафти та газу протягом наступних трьох років. А Дональд Трамп висловлював думку, що путін не зможе продовжувати війну проти України, якщо нафта коштуватиме 40 доларів за барель.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»