Росія намагається створити враження, що Китай підтримує її позицію щодо війни в Україні більше, ніж це відповідає реальності.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Як відомо, 20 лютого в Південній Африці в межах саміту глав МЗС країн G20 відбулася зустріч міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова з його китайським колегою Ван Ї. Російське МЗС заявило, що під час переговорів Ван Ї наголосив на необхідності усунення «першопричин» війни в Україні. Водночас китайська сторона представила зовсім іншу версію розмови: за її даними, саме Лавров підкреслив, що росія, а не Китай, прагне вирішити ці «першопричини».
Розбіжності у заявах вказують на спробу Кремля подати позицію Китаю як повністю співзвучну з власною, щоб посилити свій міжнародний статус і вплинути на внутрішнє сприйняття відносин із Пекіном.
Російська влада трактує «першопричини» війни як нібито порушення Заходом зобов’язань щодо нерозширення НАТО на схід. Це свідчить про те, що Кремль не готовий до компромісів і продовжує тиск на США та Європу у спробі диктувати свої умови.
Нагадаємо, нещодавно стало вiдомо, що голова Китаю Сі Цзіньпін погодився приїхати до Москви на парад перемоги 9 травня.
Також як вiдомо, Китай пропонував організувати зустріч Трампа та путіна. Пропозиція була зустрінута скептично в США та Європі, враховуючи стурбованість через тісні зв'язки Пекіна та Москви.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»