США вимагають припинення вогню від України для підписання угоди про копалини – Bloomberg

Читать на русском
США наполягають, щоб Україна погодилася на припинення вогню в обмін на підписання угоди про видобуток корисних копалин.
Фото: AP

Президент США Дональд Трамп намагається пов’язати укладення американо-української угоди про видобуток корисних копалин із вимогою до Києва припинити вогонь.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Рамкова угода із США про копалини: що передбачає проєктНа інфографіці – ключові пункти проєкту рамкової угоди між Україною та США щодо корисних копалин.

У Вашингтоні дали зрозуміти, що Трамп готовий завершити переговори щодо угоди лише за умови, що президент Володимир Зеленський погодиться на «реальний шлях до перемир’я і переговорів із Москвою».

Джерела видання зазначають, що саме нові додаткові вимоги США є головною причиною затримки з підписанням угоди, хоча раніше офіційні представники обох країн заявляли про готовність її укласти. Очікується, що переговори щодо цього питання можуть відбутися вже найближчими днями – під час візиту Зеленського до Саудівської Аравії.

Водночас немає ознак того, що Кремль готовий погодитися на припинення бойових дій. Також не спостерігається жодного тиску з боку Вашингтона на Москву, щоб вона пішла на компроміси, що різко контрастує з вимогами, які висуваються Києву.

Останніми днями США значно посилили тиск на українську владу, призупинивши військову допомогу та припинивши розвідувальне співробітництво. За словами європейських чиновників, ці кроки спрямовані на те, щоб змусити Київ діяти відповідно до плану Трампа.

У Європі побоюються, що американська ініціатива щодо припинення вогню без чітких гарантій безпеки може призвести до нав’язування Україні невигідної угоди, яка послабить її позиції та поставить під загрозу стабільність у регіоні. Також є сумніви, що путін погодиться на розміщення міжнародних миротворців на окупованих територіях.

Деякі європейські посадовці вважають, що кінцевою метою Кремля залишається повна окупація України, тому будь-яке передчасне перемир’я без гарантій лише дасть росії можливість перегрупуватися для нових атак. Головний страх союзників Києва полягає в тому, що Трамп може просто відмовитися від своєї ініціативи, залишивши Україну сам на сам із крихким перемир’ям, яке швидко буде порушене.

Нагадаємо, напередоднi ЗМI повiдомляли, що параметри угоди щодо рідкісноземельних металів між Україною та США можуть змінитися, оскільки Дональд Трамп чекає на «більшу і кращу» угоду.

Як вiдомо, Україна та США збиралися підписати угоду щодо рідкісноземельних металів у п'ятницю, 28 лютого, під час візиту Володимира Зеленського до Вашингтона. Проте підписання документа зірвалося через сварку президентів в Овальному кабінеті. З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, що передбачав проєкт угоди.

Після цього радник Трампа заявив, що президент готовий відновити переговори про укладання угоди, але для цього Зеленський «має змінити свою позицію щодо війни».

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: