З бюджету КМДА присвоїли майже 60 млн грн: деталі корупційної схеми

Читать на русском
СБУ викрила розкрадання з бюджету КМДА майже 60 млн грн, виділених на соцдопомогу паліативним хворим.
фото СБУ

Служба безпеки розкрила ще одну злочинну схему у Київській міській держадміністрації. Фігуранти привласнили майже 60 млн гривень, які призначалися для паліативної допомоги важко хворим.

Про це йдеться у повідомленні СБУ у Telegram у п'ятницю, 21 березня.

Справа НАБУ: Кличко звільнив трьох посадовців та анонсував нові кадрові зміниКиївський міський голова повідомив про звільнення трьох посадовців, відкликання одного депутата та анонсував інші зміни.

Повідомляється, що до схеми причетні чотири особи, дві з яких – заступниці керівника Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА.

Ще один фігурант – колишній чиновник КМДА, а тепер керівник однієї зі столичних психіатричних лікарень та компанії медико-соціального профілю.СБУ затримала його на спробі втечі за кордон, де він планував втекти від правосуддя.

Четвертий учасник – комерційний директор компанії, яка виграла тендер КМДА, і належить фігуранту, зазначеному вище.

За даними СБУ, ці четверо організували механізм розкрадання грошей, виділених на фінансування киян, які страждають на невиліковні захворювання.

Відбувалося це таким чином: чиновники КМДА уклали договір із компанією спільника на загальну суму 149 млн грн.

За ці гроші підрядники мали здійснювати щоденний паліативний догляд за тяжко хворими громадянами, зокрема щодо безкоштовного медобслуговування, придбання ліків та продуктів харчування.

Натомість майже третину бюджетних коштів фігуранти витратили на придбання авто преміум-класу та елітної нерухомості.

Один із нових позашляховиків Porsche Cayenne, придбаних цією компанією, зловмисники використовували самі, але формально він значився як автомобіль для перевезення тяжко хворих.

Власник підрядної компанії безпідставно оформив собі 2 групу інвалідності. Завдяки фейковій довідці він отримав бронювання від мобілізації, можливість виїзду за межі України та регулярні пенсійні виплати з держбюджету.

Всім чотирьом організаторам схеми повідомлено про підозру відповідно до скоєних злочинів за кількома статтями ККУ:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою);
  • ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки);
  • чч. 2, 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Зазначимо, у пресслужбі КМДА сьогодні вдень на сайті заявили про те, що «заступникам директора департаменту соціальної та ветеранської політики вручили підозри без надання обґрунтованих доказів», а використання коштів «підтверджено актами виконаних робіт».

Нагадаємо, у лютому НАБУ та САП викрили діяльність злочинної організації, до якої входила низка посадовців Київської міської ради. Минулого тижня мер Києва Віталій Кличко звільнив трьох чиновників, замішаних у розслідуванні НАБУ, та анонсував нові кадрові зміни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: