Франція та Велика Британія заявили про готовність розмістити в Україні «місію стримування» після завершення війни, проте інші європейські країни поки не дають згоди.
Про це пише The New York Times.

Під час зустрічі «коаліції охочих» у Парижі 27 березня лише Франція та Велика Британія підтримали ідею розміщення в Україні військової місії, тоді як Італія погоджується на це лише в межах місії ООН, а Польща повністю виключила таку можливість.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що європейські країни й надалі підтримуватимуть Україну у війні з росією, а також сприятимуть забезпеченню миру після завершення конфлікту. Однак формат такої місії залишається невизначеним, а серед європейських лідерів немає єдиної позиції щодо її розгортання.
Макрон наголосив, що війська не будуть розміщені на лінії фронту чи залучені до моніторингу режиму припинення вогню. Натомість вони зосередяться на стримуванні росії та підготовці українських військових. У найближчі тижні Франція та Велика Британія направлять військові делегації в Україну для розробки конкретних планів щодо майбутнього української армії.
Нагадаємо, 27 березня в Єлисейському палаці у Парижі відбувся саміт «коаліції охочих». У ньому взяли участь представники понад 30 країн, генсек НАТО і глава ЄС.
За пiдсумками зустрiчi президент Францiї Еммануель Макрон заявив, що у Україні окремо від миротворців діятимуть сили стримування з кількох країн. А вже за три тижні країни-партнери підготують пропозиції щодо моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»