Антикорупційний суд визначив заставу ексзаступнику міністра агрополітики

Читать на русском
Суд підтримав частково клопотання детектив НАБУ про застосування запобіжного заходу експосадовцю.
Володимир Топчій (праворуч)фото: landlord.ua

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді застави розміром 211 960 грн до колишнього заступника міністра аграрної політики та продовольства Володимира Топчія. НАБУ і САП підозрюють його у зловживаннях на 27 млн грн.

Таке рішення 24 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити частково клопотання. Застосувати до підозрюваного (Топчія – ред.) запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 211 960 грн, яка має бути внесена або самим підозрюваним чи іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) не пізніше п'яти днів з дня застосування запобіжного заходу на депозитний рахунок Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

Також на Топчія поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками щодо обставин, які викладені у письмовому повідомленні про підозру та здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексзаступнику міністра агрополітики та ще одному експосадовцю. За версією слідства, у 2018 році Топчій на посаді директора департаменту землеробства МінАПК, діючи спільно із заступником керівника РДА, незаконно забезпечив виплату державної допомоги підприємству в галузі рослинництва. Йшлося про 27 млн грн, які були виділені як компенсація за придбання садивного матеріалу. Проте насправді така продукція не закуповувалась, а була внеском до статутного капіталу підприємства від єдиного засновника.

Раніше органи повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок. Через це учасники заволоділи землею на Сумщині. Нещодавно Сольському продовжили дію обов'язків.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: