Адміністрація США вирішила відновити фінансування ініціативи Conflict Observatory, яка займалася документуванням депортації українських дітей до росії.
Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на джерела, обізнані з ситуацією.
Програма Conflict Observatory, фінансована Держдепартаментом США та реалізована дослідниками Єльського університету, використовувала супутникові знімки, біометричні дані та цифрову експертизу для фіксації примусової депортації українських дітей. Зібрані матеріали стали частиною доказової бази Міжнародного кримінального суду (МКС), який видав ордер на арешт володимира путіна.
Як зазначається, фінансування продовжено тимчасово – ще на шість тижнів, аби забезпечити передачу даних правоохоронним органам ЄС, зокрема Європолу.
Скасування фінансування програми викликало хвилю критики серед американських політиків. Конгресмен Грег Лендзман заявив, що США мають не просто передати дані європейським партнерам, а й очолити зусилля з повернення викрадених українських дітей.
Нагадаємо, 15 березня стало вiдомо, що Ілон Маск під час масштабних скорочень у фінансуванні уряду США призупинив роботу команди Єльського університету, яка допомагала рятувати українських дітей.
Також пiзнiше ЗМI писали про те, що США припинили фінансувати ініціативу щодо документування випадків депортації українських дітей до росії. При цьому є побоювання, що всі дані були видалені.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»