У суботу, 29 березня, Україна повернула ще п’ятьох українських дітей з тимчасово захоплених територій і росії.
Про це повідомили керівник Офісу президента Андрій Єрмак та уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
«Серед врятованих — 10-річний хлопчик, який тривалий час залишався в окупації разом із хворою бабусею. Коли почалась війна, його мати була в іншому місті. Вона кілька разів, ризикуючи всім, намагалася забрати сина самостійно, але безрезультатно. Тепер родина знову разом і в безпеці на території України», – написав голова ОПУ.
Згідно зі словами Єрмака, це повернення стало можливим завдяки зусиллям в рамках ініціативі президента України Bring Kids Back UA, зокрема Офісу омбудсмена. Окремо він подякував Державі Катар за медіацію щодо повернення пʼятьох дітей.
При цьому, як зазначив Лубінець, вік дітей — від 11 до 16 років. Їх повернули з тимчасово захоплених територій Криму, Донецької, Луганської, Запорізької областей.
Зазначається, що серед повернутих — 12-річна дівчинка, батьки якої розлучені, а тато дитини перебуває у російському полоні. За три роки повномасштабного вторгнення росіян дівчинка двічі змінила місце проживання, мала конфлікти з матір’ю. У дитини за останній рік значно погіршився стан як психічного, так і фізичного здоров’я.
«На щастя, ми допомогли бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині буде надана вся необхідна допомога», – написав омбудсмен.
Також серед повернутих дітей хлопчик, який проживав з батьком, проте систематично піддавався жорсткому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися», – зазначив Лубінець.
Нагадаємо, що 6 березня на підконтрольну Україні територію вдалося вивезти ще сімох дітей, які проживали в окупації.
Також Державний департамент США припинив фінансувати програму з документування випадків депортації українських дітей до росії.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»