Міністерство оборони створило нову структуру – Управління космічної політики. Відомство займеться розвитком українського військового космосу.
Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Міноборони.
Там розповіли, що управління працюватиме над виробленням нормативно-правової бази, пошуком актуальних космічних технологій, а також «стане єдиною точкою входу для взаємодії із внутрішніми та зовнішніми стейкхолдерами у цій сфері: розробників, науковців, підприємців, міжнародних партнерів».
Міноборони також представило дорожню карту розвитку космічної сфери, що складається із трьох етапів:
аудит космічної інфраструктури, який визначить критичні потреби, та формування стратегічних документів;
розробка власних супутників та їх інтеграція в оборонні технології;
створення цілісного космічного сегмента оборони – супутникового угруповання, яке даватиме аналітику в режимі реального часу.
«Попри виклики війни, ми не тільки зберегли свої амбіції щодо космосу, а й готові їх реалізовувати. Десятиліттями українські вчені, інженери та промисловці створювали велику наукову базу та розробляли передові космічні технології. На цій базі ми створимо нові можливості, які підсилюватимуть Сили оборони», – заявила заступник міністра оборони Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, на початку березня повідомлялося, що американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключала Україні доступ до своїх супутникових знімків у зв'язку з рішенням США призупинити обмін розвідданими з ЗСУ.
Після цього стало відомо, що ЄС вивчає можливість створення нової мережі військових супутників, щоб зміцнити власну обороноздатність та знизити залежність від Сполучених Штатів.
Також повідомлялося, що Україна домовилася з низкою європейських партнерів щодо розширення доступу до розвідданих.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»