Суд дозволив екснардепу Пашинському виїхати за кордон

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання захисника підозрюваного про надання дозволу на тимчасовий виїзд.
фото: epravda.com.ua

Вищий антикорупційний суд дозволив тимчасово в період з 5 по 12 квітня виїхати до Німеччини колишньому народному депутату Сергію Пашинському. НАБУ і САП підозрюють його у заволодінні націоналізованими нафтопродуктами олігарха Сергія Курченка вартістю приблизно 817 млн грн.

Таке рішення 24 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Вищий антикорупційний суд узяв під варту екснардепа Сергія Пашинського. Альтернативою йому визначили 272,52 млн грн застави. Ці кошти внесли і політик вийшов з-під варти. На Пашинського також поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; не відлучатися із міста Києва та Київської області без дозволу; утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти.

Адвокат Пашинського просив суд надати дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон його клієнта. Він зазначив, що екснардепа запрошено для участі у переговорах щодо можливостей промислової співпраці у сфері спеціалізованих транспортних засобів, у межах яких запланована Конференція оборонних аташе Німеччини, яка відбудеться у Берліні протягом 7-10 квітня 2025 року.

«Надати дозвіл підозрюваному (Пашинському – ред.) на виїзд за кордон до Федеративної Республіки Німеччини з 5 квітня по 12 квітня 2025 року включно для участі у Конференції оборонних аташе Німеччини. Центральному міжрегіональному управлінню Державної міграційної служби у м. Київ та Київської області повернути (Пашинському – ред.) паспорт громадянина України для виїзду за кордон», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу Сергію Пашинському, бізнесмену Сергію Тищенку та іншим у заволодінні арештованими нафтопродуктами Курченка, які підлягали націоналізації.

Слідство встановило, що у 2014 році суд наклав арешт на 97 тис. тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. На думку слідства, Тищенко та Пашинський розробили схему заволодіння арештованим майном та створили для цього злочинну організацію. Вони домоглися передачі паливо-мастильних матеріалів державному підприємству, на керівні посади в якому призначили підконтрольних осіб. При цьому Пашинський забезпечив контроль за базами зберігання нафтопродуктів підрозділами МВС, діями яких на місцях керували члени злочинної організації.

Надалі держпідприємство під приводом «вимушеності продажу» у повному обсязі реалізувало сировину за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. Частково отримані за це кошти вивели на рахунки компаній, у той час як до державного бюджету не надійшло жодної гривні. Загальна сума збитків, завданих державі у результаті реалізації схеми, становить 817 млн грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: