Шмигаль відповів на петицію з проханням збільшити зарплату освітянам

Читать на русском
МОН опрацьовує можливість збільшення окладу педпрацівників, але поки що така можливість є лише на місцевому рівні, заявили в Кабміні.
фото Денис Шмигаль/Telegram

Міністерство освіти опрацьовує питання щодо реформування системи оплати праці педагогічних працівників навчальних закладів шляхом збільшення посадового окладу. Але у цьому питанні треба враховувати можливості бюджетів всіх рівнів.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у відповіді на петицію, в якій автор просив перерозподілити бюджет та підвищити зарплати педагогам.

Як змінювалася середня зарплата працівників освітиЯк останні п'ять років в Україні змінювалася середня зарплата працівників освіти – на інфографіці.

«На сьогодні органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про встановлення такої доплати за рахунок коштів місцевого бюджету педагогічним працівникам інших закладів та закладів освіти, які утримуються з відповідного місцевого бюджету, зокрема установ дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти», – йдеться у відповіді.

Також прем'єр зазначив, що запровадження нової бюджетної програми на виплату доплати педагогічним працівникам установ дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які утримуються з відповідного місцевого бюджету, вимагатиме внесення відповідних змін до державного бюджету України на 2025 рік та додаткових джерел фінансування.

«На сьогодні МОН опрацьовується питання реформування системи оплати праці педагогічних працівників навчальних закладів шляхом збільшення частки посадового окладу (тарифної ставки) у загальній сумі заробітної плати. Це питання вирішується з урахуванням фінансових можливостей бюджетів усіх рівнів в умовах воєнного стану та економічної ситуації в країні», – додав прем'єр.

Нагадаємо, з 1 січня українські вчителі отримують щомісячну доплату до заробітної плати у розмірі 1 тисячі гривень. З 1 вересня цього року виплата зросте до 2 тисяч. У березні повідомлялося, скільки вчителів зараз з доплатою.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: