Українців попередили про небезпечне захворювання тварин: створено гарячі лінії

Читать на русском
Лінії створили з урахуванням спалахів ящуру та блутангу в країнах ЄС та високого ризику занесення цих хвороб до України.
фото Вікіпедія

В Україні з'явилися гарячі лінії для повідомлення про захворювання тварин на ящур або блутанг. Насамперед, потрібно бути уважним фермерам та власникам рогатої худоби.

Про це повідомила Держпродспоживслужба.

Як члени ВООЗ планують боротися з можливими майбутніми пандеміямиКраїни-члени ВООЗ розробили проєкт угоди щодо боротьби з майбутніми пандеміями. Деталі – на інфографіці.

Повідомляється, що у кожній області запрацювали гарячі лінії для прийому дзвінків від громадян у разі підозр на захворювання тварин з урахуванням спалахів ящуру та блутангу в країнах ЄС та високого ризику занесення цих хвороб до України.

У Держпродспоживслужбі нагадали, що хвороба ящур проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів - вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур вражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, кабанів та інших парнокопитних.

«Звертаємось до власників тварин: зараз – кожен має посилити увагу. Фермери та власники тварин повинні бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри – негайно звертатись на «гарячу лінію» у вашому регіоні», – йдеться у повідомленні.

До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.

Телефони гарячої лінії в регіонах опубліковані на сайті вебпорталу Держпродспоживслужби (https://dpss.gov.ua/bezpechnist-harchovih-produktiv-ta-veterinarna-medicina/epizootichna-situaciya/yashchur).

Нагадаємо, минулого року ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через спалах віспи мавп. На нашій інфографіці можна побачити, як члени ВООЗ планують боротися з можливими майбутніми пандеміями.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: