«Неприпустимі речі»: Туск прокоментував напад на українських дітей у Бидгощі

Читати російською
Даміан Леманскі/Bloomberg

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск засудив напад на українських дітей на дитячому майданчику у місті Бидгощ. Він закликав нападників добровільно здатися поліції.

Про це глава польського уряду заявив під час засідання уряду, цитує Onet.

Прем’єр-міністр Польщі висловив обурення нападом і наголосив, що насильство щодо дітей шкодить інтересам самої ж Польщі.

«Ми всі обурені черговою інформацією про агресивну поведінку двох осіб у Бидгощі щодо двох дітей з України на дитячому майданчику. Незалежно від того, що дехто думає про Україну, ми знаємо про останні події, знаємо, що не все є гаразд ані з українського, ані з польського боку, ми це усвідомлюємо, але нападати на дітей – це антипольська дія. Це абсолютно неприпустимі речі», – наголосив Туск.

У Польщі створили спецгрупи прокурорів для протидії злочинам на ґрунті ненавистіУ прокуратурі Польщі створили спеціальні групи прокурорів, які займатимуться злочинами на ґрунті національної ненависті. Понад 100 прокурорів уже пройшли відповідне навчання.

Разом із цим прем'єр-міністр звернувся до чоловіка та жінки, яких польські правоохоронці оголосили у розшук. Він закликав нападників не чекати примусового арешту, а самостійно звернутися до правоохоронних органів.

За його словами, силовики затримають нападників до кінця поточного тижня, однак добровільна явка до поліції полегшить їхнє процесуальне становище.

«Ці двоє «сміливих» громадян, які напали на 12-річну та 14-річну дитину, розшукуються. Я маю для них інформацію. До кінця тижня вас буде затримано. Для вас буде набагато краще – можете запитати знайомого юриста, якщо ви ще сьогодні звернетеся до поліції», – заявив глава польського уряду.

Як відомо, двоє дітей з України – 14-річна дівчина та її 12-річний брат – були атаковані двома дорослими на дитячому майданчику в місті Бидгощ. Інцидент стався 14 серпня поблизу залізничної станції. Причиною агресії стала українська мова, якою діти спілкувалися між собою.

Напередодні у польському місті Познань дві жінки влаштували конфлікт з українцями, який переріс у бійку. Нападниці ображали чоловіків та вигукували антиукраїнські фрази. Поліція згодом розшукала та затримала обох жінок.

Тим часом, у 22 містах Польщі відбулися акції «Не будь байдужим» проти сплеску насильства щодо українців. А у прокуратурі країни створили спецгрупи з понад 100 навчених фахівців для розслідування злочинів на грунті ксенофобії.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: