У ТЦК пояснили, чому повістки іноді можуть прийти померлим громадянам

Повістка може прийти на ім'я померлого з кількох причин, серед яких і та, що українці самі не оновлюють вчасно свої персональні дані. Крім того, помилкові або застарілі дані можуть підтягнутися з інших реєстрів.

Таке пояснення оприлюднив Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у Facebook.

Причиною став інцидент, який стався днями.

Так, 20 квітня в мережі з'явилися фото повістки, яка прийшла на ім'я покійного редактора журналу «Футбол» Артема Франкова. На повістці була вимога з'явитися 20 квітня до ТЦК Оболонського району Києва для оновлення даних та проходження ВЛК.

У ТЦК зазначили, що такі ситуації не поодинокі, адже військкомат не має повної інформації щодо військовозобов'язаних осіб.

«Подібні випадки не поодинокі і трапляються через те, що громадяни не оновлюють свої персональні дані вчасно безпосередньо у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки», – йдеться у повідомленні.

У ТЦК уточнили, що невірні дані про громадян можуть також подавати інші державні реєстри.

«Так що ТЦК та СП не володіє повною та достовірною інформацією про осіб, які можуть бути призвані на військову службу», – наголосили у військкоматі.

У центрі комплектування нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення військовозобов’язаними правил військового обліку та ухилення від призову на військову службу за мобілізацією в особливий період.

Нагадаємо, в Україні 11 квітня ухвалили у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. Він набуде чинності 18 травня 2024 року.

У матеріалі «Слово і діло» можна прочитати про те, як зміниться процес мобілізації, кому дадуть відстрочку або броню, які будуть обмеження прав ухилянтів.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО