У найближчі шість місяців гостра нестача продовольства загостриться у 22 країнах та територіях. Основною причиною є воєнні конфлікти та насильство.
Про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
Загалом 22 країни/території класифікуються як «осередки голоду»: очікується, що там і далі погіршуватиметься ситуація з гострою нестачею продовольства через поєднання конфлікту, економічної нестабільності та кліматичних потрясінь.
Судан, Південний Судан, Малі, Палестина та Гаїті викликають найбільше занепокоєння, основним чинником голоду у цих регіонах є воєнні конфлікти. «Ситуація в п'яти осередках голоду, які викликають найбільше занепокоєння, катастрофічна. Люди відчувають крайню нестачу продовольства і стикаються з безпрецедентним тривалим голодом, що підживлюється ескалацією конфліктів, кліматичними кризами та економічними потрясіннями», – сказав гендиректор ФАО Цюй Дун'юй.
Чад, Ліван, М'янма, Мозамбік, Нігерія, Сирія та Ємен є осередками «надзвичайного занепокоєння»: велика кількість людей стикаються з гострою нестачею продовольства.
Крім того, загострення нестачі продовольства прогнозують у Кенії, Лесото, Намібії, Нігері, Буркіна-Фасо, Ефіопії, Малаві, Сомалі, Замбії та Зімбабве.
Нагадаємо, за оцінкою ООН, у всьому світі 1,1 мільярда людей живуть в умовах крайньої бідності.
Водночас, за даними Світового банку, у крайній бідності живе майже 700 мільйонів осіб або 8,5% населення світу.