Як в моделі МВС, так само і в проекті Луценка Міністерство внутрішніх справ – це міністерство міліції, в якому управління проходить вертикально й по факту начальник будь-якого дільничного потенційно знаходиться в Києві.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт групи з реформи органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ (РПР) Марина Цапок.
«Зараз, в обох моделях реформ залишається централізована структура, де Міністерство повністю контролює призначення і діяльність представників на місцях».
«В контексті децентралізації, реформа, що пропонується МВС та проект Луценка–фіктивна децентралізація. Децентралізація – це створення муніципальної поліції, яка була б повністю підконтрольна місцевим громадам, а не Міністерству. Зараз, в обох моделях реформ залишається централізована структура, де Міністерство повністю контролює призначення і діяльність представників на місцях, а міліціонера обирають в Верховній Раді», – розповідає експерт.
За її словами, РПР пропонує, щоб у кожному регіоні і на центральному рівні були створені спеціальні поліцейські комісії, до яких входили б як поліцейські, так і представники громадськості, які б займалися як набором поліцейських на роботу, так і розглядом дисциплінарних справ щодо міліції.
«...начальник будь-якого дільничного потенційно знаходиться в Києві. І що відбувається в іншій області міністр не знає, але команди дає».
«Зараз Міністерство внутрішніх справ – це міністерство міліції. Потрібно, щоб міністр залишався політичною фігурою, але поліцію очолював начальник поліції, який може цим відомством керуватиме. Зараз управління проходить вертикально. Тобто начальник будь-якого дільничного потенційно знаходиться в Києві. І що відбувається в іншій області міністр не знає, але команди дає», – підсумовує Марина Цапок
Читайте також: Реформа МВС з грузинським темпераментом: Згуладзе обіцяє реальні зміни
Зазначимо, що сьогодні в Україні працює 32 прокурори на 100 тисяч населення. Мінфін пропонує скоротити їхню кількість на 5,5 тисяч – це зможе привести до економії 340 мільйонів гривень. У такому разі цей показник знизиться до 20 працівників на 100 тисяч населення.
У країнах Європи аналогічний показник складає від 6 до 13. Наприклад, у Німеччині він дорівнює 10. У Молдові на 100 тисяч мешканців працює 20 прокурорів, у Латвії – 17, у Росії – 22.
Нагадаємо, раніше глава МВС Арсен Аваков оприлюднив попередній концепт реформи і пообіцяв створення національної поліції.
Водночас, раніше він уже пообіцяв надати до 15 вересня проект реформування МВС і не дотримав свого слова.
Матеріали за темою:
Бюджет-2015: децентралізація чи ліквідація місцевого самоврядування. Погляд
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»