Обіцянка політика
Кістіон зобов'язаний забезпечувати реалізацію плану дій з енергоефективності
Джерело
Результат
Протягом 2016-2018 років спостерігається збільшення виробництва електроенергії альтернативними джерелами. Відповідно до Енергетичної стратегії на період до 2035 року, частка відновлюваних джерел у генерації електроенергії у 2020 році має складати 7%, а в 2025 – понад 13%. У 2018-му виробництво електроенергії альтернативними джерелами зросло на 736,1 млн кВт год (38,8 відсотка).
У жовтні 2017 року у системі ProZorro з’явився новий тип процедури – відкриті торги з закупівлі енергосервісу. Це означає, що державні заклади тепер зможуть закуповувати послуги компаній, які займаються підвищенням енергоефективності будівель, онлайн. Станом на червень 2019 року Київ є лідером за кількістю та сумою укладених енергосервісних договорів, а саме – 119 контрактів вартістю понад 100 млн гривень.
З метою стимулювання зменшення споживання енергії уряд: реалізовував урядову програму «теплих» кредитів для населення; забезпечував комерційний облік теплової енергії; запроваджував та поступово зменшував соціальні норми споживання газу для субсидіантів; забезпечував імплементацію європейського законодавства (в рамках Енергетичного Співтовариства); реалізовував інформаційну компанію з популяризації енергоефективної поведінки споживачів та переваг використання ВДЕ; збільшував потужності на ВДЕ.
З метою імплементації законодавства ЄС щодо енергетичної енергоефективності будівель у липні 2017 року було ухвалено Закон України «Про енергетичну ефективність будівель». Прийняття законопроекту забезпечило врегулювання правових та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель. Законопроект попередньо був погоджений Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та відповідає вимогам положень Директиви ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель».
Здійснювалося підвищення енергоефективності об’єктів місцевих та центральних органів виконавчої влади внаслідок реалізації енергоефективних заходів через механізм енергосервісу та запровадження систем енергомоніторингу/енергоменеджменту. В українські проекти енергоефективності за останні роки було інвестовано 2,5 мільярда євро.
Враховуючи те, що уряд забезпечував реалізацію плану дій з енергоефективності, тому програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».