Обіцянка політика
Гєллєр пообіцяв домогтись підвищення соціального статусу працівників освіти та науки
Джерело
Результат
5 вересня 2017 року парламент прийняв освітню реформу - законопроект № 3491-д. Нові стандарти освіти в Україні, що змінить реформа, наведемо деякі з них: школа буде трирівнева: початкова – 4 роки, вводиться з 2018 року, базова середня освіта – 5 років (гімназії), вводиться з 2022 року, профільна середня освіта – 3 роки (ліцеї та заклади професійної середньої освіти), вводиться з 2027 року.
Збільшення зарплат вчителям - "мінімалка" для викладачів складе три мінімальні зарплати. Виплати збільшать до 6,5 тисяч гривень. Натомість для вчителів запроваджується добровільна сертифікація. А у випадку її успішного проходження — 20% надбавки до зарплати.
Фінансування освіти: проектом Закону передбачається, що держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту в розмірі, не меншому 7% валового внутрішнього продукту (у попередньому законі про освіту було 10%).
Також закон зобов'яже навчальні заклади створювати класи для учнів з особливими потребами, якщо виникне така необхідність, наприклад, на звернення батьків.
Гєллєр не голосував за даний законопроект.
5 вересня 2017 року народний депутат України Андрій Шипко заявив, що законопроект щодо реформи освіти №4391-д група «Партія «Відродження» підтримувати у другому читанні не буде. Пояснив він це так: що в законопроект щодо освітньої реформи, внесений урядом, не були внесені пропозиції народних депутатів групи «Партія «Відродження».Так депутати «Відродження» пояснюють свою пасивність та ігнорування під час голосування за законопроект №4391-д.