Щоб більше не кортіло. Колонка Леоніда Швеця
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Спікер ВР обіцяв, що законопроект про антикорупційний суд включать до порядку денного наприкінці лютого, а ухвалять до травня. При тому, що західні партнери чекали на документ ще минулого року. Чому ніяк не можуть ухвалити законопроект, міркували експерти.
Міжнародні кредитори наполягають на невідкладному створенні антикорупційного суду. Документ, за словами спікера ВР, можуть ухвалити вже в березні. Коли може бути створений новий орган, міркували експерти.
США готові підтримувати роботу ДБР, а сам орган, за прогнозами Антона Геращенка, має запрацювати до травня. Коли запрацює Держбюро розслідувань.
Створення Державного бюро розслідувань спочатку довго затягували, що викликало багато нарікань минулого року. Цього року критика продовжилася. Тепер є побоювання, що ДБР протидіятиме НАБУ. Оцінку дали експерти.
НАБУ вкотре наголошує на наданні права на прослуховування, але Мін'юст категорично проти. Чи є необхідність надавати Бюро такі повноваження, розбирались експерти.
Майже з дворічною затримкою, але керівника ДБР таки призначили. Кандидатуру Романа Труби підтримали всі 9 членів комісії. Про модель управління нового органу розповіли експерти.
Практично з дворічною затримкою, але все ж керівника очікуваного ДБР призначили. Про створення нового органу та про те, чи зможе він бути таким же впливовим, як ФБР у США, розповіли експерти.
У НАБУ вважають, що їхня діяльність не має сенсу без створення Антикорупційного суду. Розмови щодо нового органу точаться понад рік, та далі балачок справа не заходить. Що гальмує процес?
Експерт із правових питань оцінив позицію європейських партнерів, які погодилися на створення антикорупційної палати замість антикорупційного суду в Україні.
Експерт із правових питань поділився міркуваннями з приводу внесення змін до «закону Савченко».
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Участь армії КНДР у російсько-українській війні обговорюється останні кілька тижнів. З точки зору Москви формальний привід для такої участі існує – присутність ЗСУ у Курській області.
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
Дивуватися з того, що більшість росіян вважають за краще не помічати, що залишилися без майбутнього, не доводиться. Величезний народ живе в ілюзорній переконаності, що йому нічого не буде за те, що він влаштував бійню в Європі.
Може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні
Розміщення ядерної зброї росії на території Білорусі вдарить тільки по Мінську, для України та НАТО абсолютно нічого не зміниться
На юридичні наслідки ордера МКС очікувати не варто, а от російська пропаганда обов'язково використає цей інфопривід
Децентралізація теплового постачання дозволить уникнути ситуації, при якому виведення з ладу ТЕЦ залишає без опалення ціле місто
Попри те, що резолюція не обов'язкова до виконання, з політичної точки зору – це дуже важливий крок
Білорусь тепер стає можливою мішенню ядерного удару НАТО, якщо путін вирішить піти ва-банк і почати ядерну війну