Щоб більше не кортіло. Колонка Леоніда Швеця
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
21 липня в Україні стартують парламентські вибори. Партії вже ведуть кампанії й презентують свої програми. Чи вплине літній період на голосування, знають експерти.
Серед можливих кандидатів найчастіше майбутнім прем'єр-міністром респонденти бачать Юрія Бойка (13 відсотків), Юлію Тимошенко (11 відсотків) та Володимира Гройсмана (10 відсотків).
Ірина Геращенко говорить, що цього тижня депутати мають шанс скасувати депутатську недоторканність. Які ще зміни парламентарі можуть провести за час, що лишився до виборів, обговорили з експертами.
Верховна рада цього тижня має визначитися з датою інавгурації обраного президента Володимира Зеленського. Новообраний президент наполягає на 19 травня.
У Верховній раді України почався збір підписів за відставку голови парламенту Андрія Парубія. Потрібно 150 підписів. Сам Парубій заявив, що готовий піти з посади після ухвалення мовного закону
Володимир Зеленський заявив, що варіант був би вигідним, але уточнив, що діятиме згідно із законом.
Спікер ВР закликав розглянути законопроект про зняття депутатської недоторканості та анонсував, що ВР може вже цього четверга розглянути проекту закону, який, зокрема, регламентує процедуру імпічменту президента.
Верховній раді Україні залишилося розглянути 862 поправки до законопроекту про функціонування української мови як державної.
До президентських виборів в Україні лишається три дні. Про проблеми виборчого процесу поговорили з експертами.
Кандидат у президенти Анатолій Гриценко закликає лідера президентського рейтингу Володимира Зеленського вийти на дебати в прямому ефірі. Однак шоумен заявив, що не братиме участі в дог-шоу.
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Участь армії КНДР у російсько-українській війні обговорюється останні кілька тижнів. З точки зору Москви формальний привід для такої участі існує – присутність ЗСУ у Курській області.
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
Дивуватися з того, що більшість росіян вважають за краще не помічати, що залишилися без майбутнього, не доводиться. Величезний народ живе в ілюзорній переконаності, що йому нічого не буде за те, що він влаштував бійню в Європі.
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
Розміщення ядерної зброї росії на території Білорусі вдарить тільки по Мінську, для України та НАТО абсолютно нічого не зміниться
Попри те, що резолюція не обов'язкова до виконання, з політичної точки зору – це дуже важливий крок
Децентралізація теплового постачання дозволить уникнути ситуації, при якому виведення з ладу ТЕЦ залишає без опалення ціле місто
На юридичні наслідки ордера МКС очікувати не варто, а от російська пропаганда обов'язково використає цей інфопривід
Білорусь тепер стає можливою мішенню ядерного удару НАТО, якщо путін вирішить піти ва-банк і почати ядерну війну
Може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні