Щоб більше не кортіло. Колонка Леоніда Швеця
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Посол США в Україні Марі Йованович закликала реформувати НАЗК. Як працює антикорупційний орган та чи можлива зміна його керівництва, розбирались експерти.
ЄС закликав створити в Україні антикорупційний суд із дотриманням рекомендацій Венеційської комісії. Президент подав свій варіант документа. Документ оцінили експерти.
Депутати готові відкликати свій варіант документа задля президентського, а в АП тим часом також готові запропонувати свій варіант. Чому так прискорився процес створення нового органу, який ще донедавна в АП не був пріоритетом, міркували експерти.
Не минуло й місяця, а в АП вже змінили підхід до створення антикорупційного суду – вже навіть готують новий законопроект. Що так вплинуло на позиції президента, розбирались експерти.
Експерт «Реанімаційного пакета реформ» оцінив узаконення суду присяжних та розповів про переваги й ризики системи.
Експерт прокоментував ситуацію із затриманням на хабарі судді Києва Миколи Чауса, який не може бути затриманий за словами Глави САП через суддівський імунітет.
Експерт поділився міркуваннями щодо змін, запропонованих у законопроекті щодо судоустрою та статусу суддів.
Експерт пояснив, які наслідки може мати ініціатива створення Ради прокурорів, що матиме право на зміни будь-яких адміністративних посад у ГПУ.
Експерт проаналізував інформацію про те, що Петро Порошенко та Джо Байден домовилися про надання третього траншу кредиту, але США наполягли на якнайшвидшому призначенні генпрокурора.
Експерт поділився міркуваннями щодо президентського проекту закону про правосуддя, який направлено до КСУ.
У той час коли Україна живе війною, занурена в неї всіма думками і почуттями, Росія, яка війну розв'язала і гробить у ній тисячі своїх людей і власне майбутнє, від неї всіляко відгороджується.
Участь армії КНДР у російсько-українській війні обговорюється останні кілька тижнів. З точки зору Москви формальний привід для такої участі існує – присутність ЗСУ у Курській області.
Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. Докладніше – в авторській колонці Леоніда Швеця.
Володимир Путін все далі втягує свій народ у м'ясорубку війну. Постачанням західної зброї в Україну він збирається протиставити наступ масами піхоти у стилі Першої світової війни.
Частина росіян образилися на Володимира Зеленського за пропозицію закрити для них кордони, хтось списав пропозицію на стрес, а дехто побачив у ній ознаки того самого українського нацизму.
Дивуватися з того, що більшість росіян вважають за краще не помічати, що залишилися без майбутнього, не доводиться. Величезний народ живе в ілюзорній переконаності, що йому нічого не буде за те, що він влаштував бійню в Європі.
Розміщення ядерної зброї росії на території Білорусі вдарить тільки по Мінську, для України та НАТО абсолютно нічого не зміниться
На юридичні наслідки ордера МКС очікувати не варто, а от російська пропаганда обов'язково використає цей інфопривід
Може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні
Білорусь тепер стає можливою мішенню ядерного удару НАТО, якщо путін вирішить піти ва-банк і почати ядерну війну
Попри те, що резолюція не обов'язкова до виконання, з політичної точки зору – це дуже важливий крок
Децентралізація теплового постачання дозволить уникнути ситуації, при якому виведення з ладу ТЕЦ залишає без опалення ціле місто