Президент Петро Порошенко під час допиту в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича розповів про свою поїздку до Криму 27 лютого 2014 року для врегулювання ситуації на півострові.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».
Як зазначається, Порошенко надає свідчення в режимі відеоконференції з Адміністрації президента.
«Я був особисто знайомий з обвинуваченим Януковичем, у мене були різні відносини з Януковичем», – сказав Порошенко.
Відповідаючи на запитання сторони обвинувачення про те, якою була мета цієї поїздки на територію Криму в лютому 2014 року й свідком яких подій він став, Порошенко розповів: «27 лютого 2014 року я прийшов до кабінету голови Верховної Ради, в. о. президента Олександра Турчинова з пропозицією негайно вилетіти до Криму й особисто провести переговори з депутатами Верховної Ради Криму для того, щоб зупинити руйнівні процеси, які почалися зі спроби оголошення незаконного референдуму, переконати депутатів і переконатися самому в процесах і подіях, які того дня відбувалися в Сімферополі й Криму».
Президент також повідомив, що після переговорів із Турчиновим він попросив видати йому доручення відрядити народного депутата Порошенка до Криму й уповноважити його від імені Верховної Ради проводити консультації та переговори щодо стабілізації та врегулювання політичної ситуації в Автономній Республіці Крим.
«Отримавши це доручення в письмовій формі, я відразу ж поїхав до Сімферополя й отримав інформацію про те, що Сімферополь уже заблокований», – додав Порошенко.
Порошенко стверджує, що захоплення адміністративних будівель у Криму в лютому 2014 року й інші незаконні дії здійснювали регулярні підрозділи Збройних сил Російської Федерації, і трактує ці дії як «агресію й незаконну анексію суверенної території України».
«Я особисто бачив військових у зеленій формі – це були військовослужбовці Збройних сил Російської Федерації: як зі складу Чорноморського флоту РФ, так і перекинуті з 20 лютого 2014 року через відповідні аеропорти й порти України без надання дозволу на це українською державою», – сказав Порошенко.
Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва дозволив допитати в статусі свідка Петра Порошенка в режимі відеоконференції.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»