Президент Росії Володимир Путін вкрай презирливо висловився про Мінські угоди та виконання цих домовленостей Україною. Фактично, російський президент поставив Україні ультиматум.
Про це Путін заявив на спільному брифінгу з президентом Франції Еммануелем Макроном.
«Іншої альтернативи немає. У Києві то кажуть, що виконуватимуть, то кажуть, що це зруйнує їхню країну. І президент чинний нещодавно заявив, що йому жоден пункт не подобається з цих Мінських угод. Ну, подобається - не подобається. Терпи, моя красуня! Треба виконувати! По-іншому ніяк» - заявив він.
Путін також знову озвучив російські пропагандистські тези про те, що Україна нібито зобов'язалася надати особливий статус Донецькій і Луганській областям до виведення звідти російських військ, а також оголосити амністію бойовикам і залишити на керівних посадах посібників Росії.
Президент Макрон заступився за Україну, нагадавши Путіну, що поки на українському кордоні сконцентровані величезні маси російських військ, Україна не буде нічого виконувати, оскільки побоюється за власну долю.
Нагадаємо, що в США не виключають розвитку подій у бік того, що Донбасу все-таки нададуть особливий статус з ініціативи України в рамках руху вперед у питанні виконання Мінських угод. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо свою частину домовленостей виконає Росія.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що повністю виключається варіант отримання Донбасом особливого статусу з так званим правом вето, коли регіон отримає можливість блокувати рішення, прийняті Україною на стратегічному рівні. Росія хотіла б саме такого варіанту, але його не буде.
А секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не має наміру виконувати Мінські угоди, принаймні, зараз. Проблема в тому, що їх виконання спричинить внутрішні проблеми - дестабілізацію і заворушення, що в кінцевому підсумку зіграє на руку Росії.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»