Міністерство оборони розпочало пілотний проєкт з реабілітації українських захисників. Процес у сфері охорони здоровʼя має пройти етап реформування.
Про це повідомила пресслужба відомства.
Основним завданням пілотного проєкту є створення ефективного реабілітаційного простору за участю цивільних та військових закладів охорони здоров’я, соціальних служб та органів місцевого самоврядування. Для цього процес реабілітації у сфері охорони здоровʼя має пройти етап реформування.
«Створення єдиного реабілітаційного простору – глобальне завдання, яке потребує тісної співпраці між органами державної та регіональної влади, а також місцевого самоврядування. Незабаром ми маємо протестувати спроможності системи, визначити виклики та створити прозору, ефективну та зручну для людини систему реабілітації», – заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Серед завдань проєкту – уніфікація стандартів і протоколів, наскрізний моніторинг та контроль результатів. Також планують створити центри досконалості, які візьмуть на себе лідерство у сфері реабілітації.
У відомстві додають, що процес передбачає формування так званого ефективного маршруту пацієнта, який базуватиметься на прогнозі його подальшого лікування та реабілітації, а також визначення профільних закладів відповідно до особливостей травм і захворювань.
Раніше повідомляли, що українські захисники зможуть у Києво-Печерській лаврі поринути у культурно-історичний простір та пройти духовну реабілітацію після випробувань війни.
Також писали, що в Україні в електронній системі охорони здоров'я за 2023 рік було зареєстровано 23 тисячі осіб із посттравматичним стресовим розладом.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»