Позбулися «діри» для ухилянтів: Міносвіти змінило правила вступу на аспірантуру

Читать на русском
МОН ухвалило рішення змінити правила вступу на аспірантуру. Це має допомогти у боротьбі з ухилянтами від мобілізації.
Фото: nus.org.ua

Міністерство освіти і науки ухвалило рішення змінити правила вступу на аспірантуру. Це має допомогти у боротьбі з ухилянтами від мобілізації.

Про це повідомив голова відомства Оксен Лісовий у Facebook.

Лазівка для військовозобов'язаних: як можливість відстрочки збільшує попит на аспірантуруВідстрочка від мобілізації, на яку мають право аспіранти, викликала підвищений попит на отримання наукового ступеня серед чоловіків. Особливо помітний приріст серед контрактників. Докладніше – на інфографіці.

За його словами, МОН залишить Єдиний вступний іспит, а прохідний бал з ТЗНК складатиме 160. Водночас іноземна мова не буде обов'язковою.

Крім того, вступити на аспірантуру за контрактом можна буде лише на заочну або вечірню форми, що не дає права на відстрочку. МОН також збільшує кількість державних місць із 3200 до 7000, щоб «не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних».

«До початку повномасштабної війни щороку на аспірантуру (і бюджет, і контракт) вступали близько 7-8 тисяч людей. Вступали на підставі іспитів безпосередньо у ЗВО та наукових установах», – розповів міністр.

Цього ж року для здачі ЄВІ, щоб потім вступити на аспірантуру, зареєструвалося 246 189 осіб. З них 91561, або 79% вступників - це чоловіки.

«Те, що система освіти стала такою «дірою» для ухилянства свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти і цінності, які плекаються в цій системі, мають значення», – резюмував Лісовий.

Міністр також попросив повідомляти правоохоронні органи про всі факти фіктивного навчання.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в одній із областей виші будуть передавати до ТЦК списки відрахованих студентів.

Раніше «Слово і діло» розбиралося, як можливість відстрочки збільшує попит на аспірантуру.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: