Європейський Союз і ще 21 держава під час саміту НАТО підписали Український договір (Ukraine Compact), який координуватиме та прискорюватиме їхню допомогу Україні в обороні.
Про це йдеться на сайті Європейської комісії.
Договір підписали лідери США, Бельгії, Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ісландії, Італії, Японії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Іспанії, Швеції та Сполученого Королівства разом з президентом Європейської Ради, президентом Європейської комісії та президентом України.
Документ передбачає реалізацію цілей, що прописані у двосторонніх угодах України. Підписанти зобов'язуються підтримувати Україну в обороні, надавши військову техніку, фінанси та навчання для українських військових. Це включає роботу через:
- Контактну групу з питань оборони України,
- Коаліцію можливостей,
- Командування підтримки безпеки та підготовки для України,
- Місію ЄС із надання військової допомоги Україні.
Договір також передбачає прискорення допомоги з розбудови майбутніх Сил оборони України до 2027 року, з перспективою продовження у 2030-х роках. Для цього кожні шість місяців Контактна група з питань оборони України скликатиметься на рівні міністрів для перегляду й затвердження дорожньої карти розвитку.
У випадку нового нападу росії на Україну після закінчення нинішньої війни, країни-підписанти зобов'язані швидко зібратися на найвищому рівні для визначення подальших кроків підтримки України.
Нагадаємо, країни НАТО обіцяли підтримувати Україну на її «незворотному шляху» до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в Альянсі. Про це йдеться в декларації саміту.
Також ввечері 11 липня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію «Безпека та захищеність ядерних об'єктів України, включаючи Запорізьку АЕС», яку ініціювала Україна.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»