Підозрюваний експрацівник СБУ у справі Волинської митниці вийшов з-під варти

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання сторони захисту про зменшення розміру застави, визначеної експрацівнику спецслужби.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд зменшив з 20 до 5 млн грн розмір застави, визначеної колишньому працівнику Служби безпеки України Олександру Громику. Він вийшов з-під варти. НАБУ і САП підозрюють Громика у створенні злочинної організації на Волинській митниці.

Про це йдеться в рішенні слідчого судді ВАКС Володимира Воронька від 9 липня та підтверджують співрозмовники «Слово і діло» в антикорупційних органах.

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Громика, але зменшив йому заставу до 20 млн грн. Пізніше захисник підозрюваного подав клопотання про зменшення розміру застави до 5 млн грн, бо саме стільки готова внести приватна компанія за Громика. Ця фірма вже внесла 5 млн грн на допомогу Збройним силам України в інтересах експрацівника СБУ.

«Клопотання задовольнити. Змінити застосований до підозрюваного (Громика – ред.) запобіжний захід в частині визначеного альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави шляхом зменшення його розміру із 20 млн грн на 5 млн грн, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою. Змінити покладений на підозрюваного обов'язок «не відлучатися із міста Києва без дозволу» на обов'язок «не відлучатися із с. Вишнів Ковельського району Волинської області без дозволу», – йдеться в рішенні.

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, за Громика вже внесли заставу і він вийшов зі слідчого ізолятора. Він здав закордонні паспорти і вже носить електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили злочинну організацію, яка займалася зловживаннями на Волинській митниці. Її члени забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.

Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом експрацівника СБУ у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи Волинської митниці зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: