ВАКС продовжив обов'язки експрацівнику СБУ у справі Волинської митниці

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу підозрюваному.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 3 листопада строк дії обов'язків, покладених на колишнього працівника Служби безпеки України Олександра Громика. НАБУ і САП підозрюють Громика у створенні злочинної організації на Волинській митниці.

Таке рішення 3 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд зменшив заставу Громика до 5 млн грн, які за нього внесли. Він вийшов з-під варти і на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із села Вишнів Ковельського району Волинської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Прокурор САП просив продовжити дію обов'язків ще на два місяці. Суддя прохання задовольнив.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків у кримінальному провадженні – задовольнити. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Громику – ред.) на 2 місяці – до 3 листопада 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили злочинну організацію, яка займалася зловживаннями на Волинській митниці. Її члени забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.

Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом експрацівника СБУ у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи Волинської митниці зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: