Генеральна Асамблея ООН схвалила «Пакт про майбутнє»: план щодо об'єднання країн світу для вирішення проблем XXI століття – від зміни клімату та штучного інтелекту до ескалації конфліктів, зростаючої нерівності та злиднів.
Про це повідомляє сайт організації.
42-сторінковий «Пакт про майбутнє» закликає лідерів 193 країн-членів ООН перетворити обіцянки на реальні дії, які змінять на краще життя понад 8 мільярдів людей у всьому світі.
«Пакт про майбутнє, Глобальний цифровий договір та Декларація про майбутні покоління відкривають двері новим можливостям та невикористаним можливостям», – сказав генсек ООН Антоніу Гутерріш.
Пакт охоплює такі теми, як мир та безпека, глобальне управління, сталий розвиток, зміна клімату, цифрове співробітництво, права людини, гендер, молодь та майбутні покоління. У ньому викладено близько 56 спільних дій, які країни зобов'язалися виконати.
Мир та безпека:
- Пакт передбачає реформу Ради безпеки ООН, щоб підвищити її ефективність та представництво;
- Закріплено перше багатостороннє підтвердження відданості ядерному роззброєнню;
- Угода про зміцнення міжнародних рамок, що регулюють використання космічного простору, включаючи чітке зобов'язання щодо запобігання гонці озброєнь у космічному просторі;
- Заходи щодо запобігання використанню нових технологій у військових цілях та їх нецільового використання.
Стійкий розвиток, клімат та фінансування розвитку:
- Пакт покликаний прискорити реалізацію цілей сталого розвитку;
- Передбачено угоду про необхідність реформування міжнародної фінансової архітектури для того, щоб вона краще представляла та обслуговувала країни, що розвиваються;
- Вдосконалення методів вимірювання прогресу людства, вихід за рамки ВВП та оцінка благополуччя та стійкості людства та планети;
- Зобов'язання розглянути шляхи запровадження глобального мінімального рівня оподаткування для осіб із високим рівнем доходу:
- Закріплено необхідність утримати зростання глобальної температури на рівні 1,5 °C вище за доіндустріальний рівень і відмовитися від викопного палива в енергетичних системах для досягнення нульових чистих викидів до 2050 року.
Цифрова співпраця:
- Глобальний цифровий договір, що додається до Пакту, є першою всеосяжною глобальною структурою цифрового співробітництва та управління ІІ.
- В основі Договору лежить зобов'язання розробляти, використовувати та керувати технологіями на благо всіх. Це включає зобов'язання світових лідерів: підключити всіх людей, школи та лікарні до інтернету, зробити онлайн-простір безпечним для всіх, зробити дані більш відкритими та доступними.
Права людини та гендер:
- Посилити роботу в галузі прав людини, гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок.
Reuters зазначає, що росія хотіла включити поправку, підтриману Північною Кореєю, Сирією, Нікарагуа, Білоруссю та Іраном, яка б говорила, що «ООН і її система не втручаються в питання, які по суті входять до внутрішньої юрисдикції будь-якої держави». Поправку було відхилено.
Нагадаємо, завтра, 24 вересня, президент України Володимир Зеленський виступить на засіданні Ради безпеки ООН.
На 25 вересня заплановано його виступ у Генасамблеї.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»