Генсек ООН назвав 2024 рік «майстер-класом із руйнування клімату»

Читать на русском
Генсек ООН на кліматичній конференції закликав країни зосередитись на трьох пріоритетах – скороченні викидів, захисті населення від впливу кліматичної кризи та фінансуванні.
report.az

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав поточний рік «майстер-класом із руйнування клімату».

Його виступ на кліматичній конференції ООН (COP29) у Баку цитує Guardian.

Збитки від стихійних лих обійшлися світовій економіці у $2 трлн за останні 10 років – дослідженняЗа останні 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, завдали збитків світовій економіці у розмірі 2 трлн доларів США.

«Сім'ї біжать, рятуючи свої життя, доки не вдарив наступний ураган. Робітники та паломники падають від нестерпної спеки. Повені, що обрушуються на громади та руйнують інфраструктуру. Діти, які лягають спати голодними, поки посухи знищують урожай. Всі ці лиха та багато іншого посилюються антропогенною зміною клімату», — заявив Гутерріш.

Виступаючи на конференції, генсек закликав усі країни зосередитись на трьох пріоритетах.

«По-перше, екстрене скорочення викидів. Щоб обмежити зростання глобальної температури до 1,5 градусів за Цельсієм, ми маємо щорічно скорочувати світові викиди на 9%. До 2030 року вони мають знизитися на 43% порівняно з рівнем 2019 року. Це означає, що вони повинні охоплювати всі викиди та всю економіку, просувати глобальні цілі щодо потроєння потужностей відновлюваних джерел енергії, подвоєння енергоефективності та припинення вирубки лісів, скоротити глобальне виробництво та споживання викопного палива на 30%, узгодити національні стратегії енергетичного переходу та пріоритети із кліматичними діями для залучення необхідних інвестицій», – розповів Гутерріш.

Він зазначив, що всі країни мають зробити свій внесок, але лідирувати має G20: саме країни цієї групи є найбільшими джерелами викидів.

«По-друге, ви повинні зробити більше, щоб захистити своїх людей від руйнівного впливу кліматичної кризи», – сказав Гутеріш.

Третій пріоритет, за його словами, це фінансування: «COP29 має зруйнувати стіни кліматичного фінансування. Країни, що розвиваються, не повинні їхати з Баку з порожніми руками. Угода необхідна. Нам потрібна нова фінансова мета, яка відповідає моменту».

Гутерріш зазначив, що кліматичне фінансування — це не благодійність, це інвестиції: «Світ має заплатити, чи людство заплатить ціну».

Нагадаємо, на думку вчених, 2024 рік, швидше за все, стане найспекотнішим за всю історію спостережень.

Світові вчені-кліматологи очікують, що в цьому столітті глобальна температура підніметься як мінімум на 2,5°C вище за доіндустріальний рівень. Це перевищить узгоджений на міжнародному рівні цільовий показник 1,5°C.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: