Світові викиди CO2 досягнуть рекордного рівня у цьому році – доповідь

Читать на русском
Глобальні викиди вуглекислого газу, у тому числі внаслідок спалювання викопного палива, становитимуть 41,6 млрд метричних тонн у 2024 році.
Фото: AP

Глобальні викиди вуглекислого газу, зокрема внаслідок спалювання викопного палива, цього року можуть досягти рекордного рівня. Це ще більше віддалить світ від запобігання руйнівним екстремальним кліматичним явищам.

Про це йдеться у доповіді «Глобальний вуглецевий бюджет», опублікованій під час кліматичного саміту ООН COP29.

Кліматологи вважають, що глобальна температура у цьому столітті підніметься щонайменше на 2,5°C – GuardianБільшість провідних учених-кліматологів очікують, що в цьому столітті глобальна температура підніметься як мінімум на 2,5°C . Це перевищить узгоджений на міжнародному рівні цільовий показник у півтора градуси.

За даними вчених, глобальні викиди CO2 становитимуть 41,6 млрд метричних тонн у 2024 році порівняно з 40,6 млрд тонн минулого року.

Основна частина цих викидів припадає на спалювання вугілля, нафти та газу – 37,4 млрд тонн, що на 0,8% більше, ніж у 2023 році. Решта викидів — від землекористування, у тому числі від вирубування лісів та лісових пожеж.

Ключові висновки з доповіді:

  • в 2024 році прогнозується зростання викидів від різних видів викопного палива: вугілля (0,2%), нафти (0,9%), газу (2,4%). На їхню частку припадає 41%, 32% та 21% світових викидів CO2 від викопного палива відповідно.
  • викиди Китаю (32% загальносвітового обсягу) незначно збільшаться на 0,2%.
  • викиди США (13% від загальносвітового обсягу) скоротяться на 0,6%.
  • викиди Індії (8% загальносвітового обсягу) збільшаться на 4,6%.
  • викиди у Європейському союзі (7% загальносвітового обсягу) скоротяться на 3,8%.
  • викиди у світі (38% від загальносвітового обсягу) збільшаться на 1,1%.
  • викиди від міжнародних авіаперевезень та судноплавства збільшаться на 7,8% цього року, але залишаться нижчими за рівень до пандемії.
  • викиди внаслідок зміни землекористування (наприклад, вирубування лісів) скоротилися на 20% за останнє десятиліття, але зростуть у 2024 році.
  • рівень CO2 в атмосфері, як очікується, досягне 422,5 частин на мільйон у 2024 році, що на 2,8 частин на мільйон вище, ніж у 2023 році, і на 52% вище за доіндустріальний рівень.

Нагадаємо, в Азербайджані цими днями проходить кліматична конференція ООН (COP29). Генеральний секретар організації Антоніу Гутерріш закликав усі країни зосередитися на трьох пріоритетах, щоб запобігти катастрофічним змінам клімату.

За даними дослідження, у 2023 році лише сім країн відповідали стандартам якості повітря Всесвітньої організації охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: