Адміністрація президента Джо Байдена подала до Конгресу США заяву про намір скасувати половину боргу України на економічну допомогу. Розмір скасування становить приблизно 4,65 мільярда доларів.
Про це речник Державного департаменту Метью Міллер заявив під час брифінгу.
Весною Конгрес підтримав Закон про додаткові асигнування на безпеку України у розмірі близько 61 мільярд доларів. В умовах документа вказано, що економічна допомога - близько 10 мільярдів доларів - надається Україні не на безоплатній основі, а як умовно-поворотна позика.
Зазначається, що поданий Байденом документ надає йому повноваження пробачити 50% цієї позики. При цьому у документі вказано, що інші 50% після 1 січня 2026 року зможе пробачити наступний президент США.
«Якщо ви згадаєте, коли Конгрес ухвалив законопроєкт про додаткові асигнування, гадаю, ще у квітні, то саме він містив положення, яке дозволяло нам надавати певну суму економічної допомоги Україні. Частина цієї економічної допомоги була надана у формі позик, і ми мали можливість згідно із законопроєктом скасувати ці позики на свій розсуд», - пояснив представник Держдепу.
Згідно з його словами, відомство поінформувало Конгрес про цей намір. Однак законодавці можуть не погодитися з цим рішенням, прийнявши резолюцію про несхвалення.
«Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок, враховуючи переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги. Але ми будемо дотримуватися закону», - додав Міллер.
Нагадаємо, до кінця цього року Міністерство фінансів України планує залучити понад 15 млрд доларів зовнішнього фінансування.
«Слово і діло» пропонує подивитися, як змінювався розмір держборгу України під час повномасштабної війни.
Також на нашій інфографіці - рейтинг країн-боржників за кредитами МВФ.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»